
Розробити план з інформування та залучення населення, який має включити регулярне інформування мешканців через сайт, соціальні мережі та випуск інформаційного вісника, впровадити громадський бюджет, створити молодіжну раду та запустити збір пропозицій для розвитку громади – все це хочуть втілити у Шпанівській ОТГ. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 17 жовтня 2019 організувала ГО “Центр UA”.
Шпанівська сільська об’єднана територіальна громада має у своєму складі 9 сіл, а все населення громади складає більше 12 тис. осіб. Однак, самі мешканці недостатньо поінформовані про діяльність органів влади ОТГ. Це спричиняє неконструктивну дискусію, яка погіршує комунікацію в громаді між громадськістю та місцевою владою.
Системна робота з мешканцями для ознайомлення їх з можливостями впливу на прийняття рішень, засадами проектного менеджменту, стартапами через проведення навчальних заходів із залученням відповідних експертів, проведення зустрічей з представниками ГО області може стати гарним прикладом взаємодії.
Микола Столярчук, Шпанівський сільський голова підтримав ініціативу щодо навчання, зустрічей, активного залучення мешканців, депутатів громади до розвитку та спільного напрацювання бачення розвитку громади.
Також озвучили питання про необхідність публікації протоколів засідань, анонсування зборів, навчань, зустрічей та запропонували опублікувати графік роботи комунальних закладів освіти та культури, гуртків по селах громади у відповідному розділі на сайті громади.
Під час обговорення учасники запропонували впровадити в громаді бюджет участі (громадського бюджету), як одного з механізмів залучення мешканців до прийняття рішень в громаді. Крім цього, запланували додаткове обговорення цієї ідеї за участі ще більшої кількості мешканців громади. До зустрічі активні мешканці громади промоніторять можливість впровадження та зберуть приклади реалізованих проектів.
“Ми розглядаємо можливості впровадити бюджет участі в громаді, можливо, виділимо на ідеї мешканців 300-500 тис. грн. Це все для того, щоб активізувати нашу громаду, щоб з”явилося ще більше цікавих, креативних та інноваційних ідей”, – підкреслив Микола Столярчук, Шпанівський сільський голова.

Учасники запропонували опублікувати на сайті регламент ради, стратегію та статут громади для ефективної роботи депутатів та залучення активних мешканців до розробки спільних рішень. Учасники зустрічі зауважили, що хочуть, щоб на території громади з”явилися громадські організації, а самі мешканці активніше цікавилися розвитком та змінювали громаду на краще. Доречно, на думку учасників, відкрити спортзали на вихідних чи простори для відпочинку, занять спортом всіх охочих (батьків з дітьми, дорослих, молоді, які хочуть пограти у футбол чи волейбол).
“Можливо, для залучення молоді варто ініціювати створення і молодіжної ради при сільській раді, зробити стажування для всіх охочих познайомитися з роботою ради зсередини”, – запропонував Євгеній Сульжук, проектний менеджер Шпанівської ОТГ.
Перед консультацією також провели “Опитування щодо джерел донесення інформації та комунікації в Шпанівській ОТГ” двома методами: онлайн-анкета, яку мешканці мали змогу заповнити у Фейсбуці та паперове офф-лайн опитування на першому поверсі ради (всього 282 анкети), вибірка була направлена на охоплення по всіх селах громади. У такий спосіб додатково запустили збір пропозицій для розвитку громади та зробили перший крок для налагодження якісної комунікації між населеними пунктами громади та центральною садибою.
За словами проектного менеджера Шпанівської ОТГ Євгена Сульжука, сільська рада намагається максимально висвітлювати діяльність влади через офіційний сайт.
“Ми чудово розуміємо, що питання висвітлення діяльності сільської ради в умовах децентралізації – непросте завдання, особливо тоді, коли потрібно донести інформацію для майже 12 тисяч населення”, – зазначив він.
За результатами опитувань, частина мешканців хоче отримувати інформацію через вайбер, фейсбук чи в паперовому вигляді (для старших людей).
У підсумку учасники консультації хотіли б створити Інформаційний вісник від громади та поширювати його в селах та комунальних установах. Також важливо врахувати досвід з цим опитуванням та зробити регулярними опитування мешканців громади, встановити скриньку для пропозицій та зауважень, запустити анкету зворотнього зв”язку на сайті громади.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати