В Аульській ОТГ запровадять бюджет участі, громадську раду та поіменні протоколи при голосуванні депутатських комісій – результат публічної консультації

17 Грудня 2019
В Аульській ОТГ запровадять бюджет участі, громадську раду та поіменні протоколи при голосуванні депутатських комісій – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > В Аульській ОТГ запровадять бюджет участі, громадську раду та поіменні протоколи при голосуванні депутатських комісій – результат публічної консультації

Рада Аульської ОТГ запровадить інструменти залучення жителів до участі в житті громади, зокрема бюджет участі, громадську раду та поіменні протоколи при голосуванні депутатських комісій. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 13 грудня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, громадських організацій та небайдужі мешканці обговорили, як вирішити проблему низької залученості громадян до участі в розвитку громади.

Найбільше уваги приділили питанню запровадження бюджету участі – інструменту, що дасть можливість громадянам впливати на розподіл бюджетних коштів.

За словами депутата Аульської ОТГ Світлани Березовської, вона особисто готова підготовувати відповідний проект рішення та винести його на найближчу сесію, щоб вже з бюджету в 2020 р. виділити кошти на цю програму, почавши з невеликих сум, близько 50 000, щоб надалі їх збільшувати, якщо жителі ОТГ проявлять в цьому зацікавленість.

“Бюджет участі дозволить активніше залучати людей до взаємодії з громадою, бо вони самі зможуть вирішувати, куди направити бюджетні кошти, та отримають досвід реалізації власного проекту”, – зазначила вона. 

Проект “Соціальний Інспектор”, який реалізується ГО “Платформа Громадський Контроль”, готовий безкоштовно розробити сайт для бюджету участі Аульської ОТГ. Як зазначила регіональна координаторка ГО “Антикорупційний штаб” Ольга Ткаченко, учасники проекту готові проконсультувати щодо використання бюджету участі, але для запуску проекту потрібна лише політична воля. 

Громадська рада може стати ефективним інструментом для підвищення громадської активності. На думку Івана Швая, колишнього члена громадської ради при Костопільській РДА, громадській раді слід надати справжні повноваження:

“До прикладу, це може бути право контролю над виконавчим комітетом, коли за необхідності члени консультативно-дорадчого органу можуть вимагати звіт від працівників виконкому”.

Секретар селищної ради Оксана Василенко погодилась з аргументами місцевих жителів, що створення громадської ради при селищній раді ОТГ дозволить вивести співпрацю з громадянами на якісно новий рівень. Тому з нового року ініціативна група з громадських активістів та членів виконавчого комітету розробить положення про створення громадської ради.

Також учасники публічної консультації дійшли згоди, що громадянам важко відвідувати засідання депутатських комісій в робочий час, тому виходом з цього рішення буде впровадження поіменних протоколів депутатських комісій, завдяки яким можна буде якісніше контролювати діяльність депутатів. Відповідний проект рішення розробить та винесе на сесію депутат Світлана Березовська.

За підсумками заходу учасники домовились винести на сесію проекти рішення щодо впровадження бюджету участі, поіменних протоколів засідань комісій та та зібрати ініціативну групу для розробки положення про громадську раду Аульської ОТГ.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

В Аульській ОТГ запровадять бюджет участі, громадську раду та поіменні протоколи при голосуванні депутатських комісій – результат публічної консультації