У Золочівській ОТГ приймуть Програму та правила поводження з домашніми тваринами – результат публічної консультації

02 Липня 2019
У Золочівській ОТГ приймуть Програму та правила поводження з домашніми тваринами  – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Золочівській ОТГ приймуть Програму та правила поводження з домашніми тваринами – результат публічної консультації

Відділ житлово-комунального господарства та комунальної власності виконкому Золочівської ОТГ разом з зооактивістами розроблять Програму та правила поводження з домашніми тваринами, що включатиме в себе план стерилізації безпритульних тварин. В перспективі документ прийме селищна рада.  Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 27 червня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, зооактивісти, експерти та небайдужі мешканці обговорили можливості вирішення проблеми з неконтрольованим зростанням кількості безпритульних тварин у Золочівській ОТГ, що загрожує  поширенням хвороб та зниженням престижу та комфорту проживання в громаді.

За словами заступника голови Золочівської ОТГ Оксани Верхогляд, рада готова підтримувати програми стерилізації та поводження з тваринами, тому що це питання стає все більш актуальним:

“Депутати розуміють серйозність проблеми, адже вже з’являються відомості про агресивні зграї тварин у різних куточках ОТГ”, – зазначила вона.

Водночас голова громадської організації “Зоозахисне об’єднання “Разом” Олена Кравченко наголосила, що стерилізація тварин – найефективніший гуманний спосіб контролювати їх чисельність.

“Масову стерилізацію можна провести за 2-3 роки, це обов’язковий крок, європейська практика. Стерилізовані тварини стають на 50% менш агресивними. Але в цьому питанні дуже важлива підтримка громади. Зокрема 8-10 волонтерів, що допомагатимуть з перетримкою тварин забезпечать успіх програмі. Не менш важливо організувати громаду та згуртувати людей для злагоджених дій”.

У Золочівській ОТГ приймуть Програму та правила поводження з домашніми тваринами  – результат публічної консультації

Жваве обговорення викликало  впровадження інформаційної кампанії для підвищення відповідальності людей в питаннях поводження з тваринами. На думку Тетяни Забийворота, начальниці відділу житлово-комунального господарства та комунальної власності виконкому Золочівської ОТГ, ці питання недостатньо висвітлені по всій Україні:

“Люди в селах взагалі не знають, які в ній переваги. Потрібно провести інформаційну роботу з населенням, щоб громада розуміла, чому брати тварин це величезна відповідальність”.

Інціативу у проведенні інформаціної кампанії взяли на себе представники Молодіжної ради Золочівської ОТГ, зокрема вони проводитимуть тематичні уроки для школярів, показуватимуть просвітницькі відеоролики в громаді та поширюватимуть інформаційні листівки.

Не менше дискусій викликало обговорення  запровадження системи штрафів за викидання тварин на вулиці жителями ОТГ. Зокрема учасники консультації дійшли до висновку, що це система буде неефективною через складний механізм доведення провини недоброчесних власників тварин.

На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Вірослав Цюп’як  наголосив, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“За результатами сьогоднішнього обговорення, сподіваюся, вже восени 2019 року місцева влада зможе всі необхідні документи для вирішення проблеми”, – наголосив громадський активіст.

За підсумками заходу учасники домовились розробити та винести проект Програми та правил поводження з домашніми тваринами, що включатиме в себе підрахунок кількості безпритульних тварин та план їх стерилізації на сесію ради ОТГ, а також впровадити інформаційну кампанію задля підвищення рівня зоовідповідальності жителів ОТГ.