У Золочівській ОТГ планують переглянути стратегію розвитку туристичного напрямку – результат публічної консультації

22 Листопада 2019
У Золочівській ОТГ планують переглянути стратегію розвитку туристичного напрямку – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Золочівській ОТГ планують переглянути стратегію розвитку туристичного напрямку – результат публічної консультації

Рада Золочівської ОТГ ініціює створення діджіталізованого інформаційного бюро про туристичні місця в ОТГ для збільшення туристичної привабливості громади. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 20 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, старости, працівники культури, освіти, представники молодіжної ради та небайдужі мешканці обговорили, як вирішити проблему нерозкритого туристичного потенціалу в Золочівській ОТГ. Учасники публічної консультації дійшли висновку, що створення онлайн-бюро допоможе громаді інформувати потенційних гостей та туристів громади про події і туристичні місця в ОТГ, і як наслідок, залучати додаткові інвестиції.

За словами начальника відділу економічного розвитку та інвестицій Золочівської ОТГ Ярослава Тімченка, територія ОТГ має чудовий туристичний потенціал, зокрема це й архітектурні пам’ятки та гарна природа.

“У нас певна своя особливість. Скажімо, всі види туризму (подієвий, екскурсійний, зелений) абсолютно підходить для нашої громади. У нашій громаді сфера туризму –  це суттєвий депозит, який лежить і чекає вкладень. Серце, ядро та мотор нашого туризму – це музей Сковороди. Однак, місцевий бізнес не має бажання розвивати цей напрям, тому ми хочемо залучити зовнішні ресурси”, – зазначив він.

Виконуюча обов’язки старости селища Валентина Коник зазначила, що окрім традиційних історично-туристичних пам’яток, на території ОТГ є екологічне поселення. Цей факт теж може стати родзинкою місцевості, оскільки люди з цього поселення мають надзвичайні здібності.

“Там люди побудували землянки, тримають різну худобу, катають дітей на конях. Багато сімей, у яких діти мають діагноз церебрального паралічу, приїжджають покатати на конях, оскільки вже підтверджено, що це має лікувальний характер”, – зазначила пані Валентина.

Цю думку підтримала директорка літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди Наталія Мицай, а також зауважила про важливість залученню місцевих жителів до суспільного процесу.

“Ми розуміємо проблему запровадження підприємництва на території ОТГ, тому ми намагаємося залучити місцевих жителів прийняти туристів під час організації масштабних подій, наприклад замовити їжу або попросити залишити на ніч гостей. Однак, існує значна проблема поселити туристів”, – зазначає Наталія.

Аби залучати максимальну кількість молодих туристів, слід розробляти детальну програму кожної події, які будуть проводити у місцевих закладах культури. Це зауважила представниця молодіжної ради Золочівської ОТГ Еліна Іванова.

“Звісно, якщо був певний захід, було б набагато цікавіше, ніж просто відвідати один музей Г.С.Сковороди. Я була в музеї була двічі, але б якщо була цікава подія, то я б залюбки відвідала ще”, – сказала Еліна.

Методист Золочівський будинок дитячої та юнацької творчості Олена Світлична зазначила, що вже довгий час проживає на території ОТГ, утім не чула про багато туристичних знахідок на території громади, саме тому необхідно проводити інформаційну кампанію.

“Для того, щоб туризм запрацював, потрібна система. А щоб система працювала, потрібна відповідальна людина, яка буде за це піклуватись. Ми маємо пропонувати різні види туризму, наприклад, екскурсійне бюро, яке буде працювати отримувати прибуток та вкладати в ОТГ. Однак, заходи мають бути систематичними. Також слід запропонувати перелік екскурсій за селищами: Довжик, Сковородинівка, Писарівка”, – вважає Олена.

На думку начальниці відділу житлово-комунального господарства та управління комунальною власністю Тетяни Забейвороти, слід переходити від слів до дій, адже ідей дуже багато, але потрібно також люди, які готові реалізовувати ці ідеї: 

“Створювати фізичне бюро – не зовсім рентабельна ініціатива. Думаю, для початку було б непогано створити сайт, який власне буде заміняти функції бюро. Треба лише адміністратор, який буде наповнювати його, або натомість розмістити інформацію про туристичні пам’ятки на офіційному сайті ОТГ в окремій вкладці”.

Представниця ГО “Центр UA” Христина Гиренко зазначила, що якщо громада вже чітко окреслила проблему і є усвідомлення над необхідністю перших кроків у цьому напрямі, це вже є значними зрушеннями.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Золочівській ОТГ планують переглянути стратегію розвитку туристичного напрямку – результат публічної консультації