У Житомирській міській ОТГ прагнуть дослідити об’єктивні потреб навчальних закладів міста – результат публічної консультації

25 Жовтня 2019
У Житомирській міській ОТГ прагнуть дослідити об’єктивні потреб навчальних закладів міста – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Житомирській міській ОТГ прагнуть дослідити об’єктивні потреб навчальних закладів міста – результат публічної консультації

Громадськість та депутати Житомирської міської ради планують обговорити та винести на сесію ради проєкт Рішення “Про формування об’єктивних потреб закладів освіти м. Житомира”. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 23 жовтня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі фахівці науково-методичного центру департаменту освіти, члени батьківських комітетів навчальних закладів, громадські активісти та депутати міської ради обговорили, як забезпечити навчальні заклади Житомирської МОТГ потрібними матеріалами.

За словами директорки ЗОШ №19 Лариси Білоконь, протягом останніх трьох років забезпечення навчальними матеріалами суттєво покращилося, але потреба доукомплектування певних кабінетів все ще залишається.

“Якщо говорити про переліки МОНу, що повинно бути у кабінетах фізики, хімії, біології, то, дійсно, за критеріями поточний стан кабінетів не дуже відповідає вимогам. Але багато з того, що необхідно, у нас уже є. Що стосується Нової української школи, то початкові класи, на щастя, повністю забезпечені”.

Представники батьківських комітетів активно включилися у обговорення озвученої тези. Зокрема, Лідія Лиманець наголосила на необхідності визначити перелік тих матеріалів, які необхідні під час навчання.

“Ми не проти допомогти школі, а навпаки – готові це зробити! Але нам потрібно розуміти чого саме не вистачає для наших дітей. Як нам отримати цю інформацію?”.

У Житомирській міській ОТГ прагнуть дослідити об’єктивні потреб навчальних закладів міста – результат публічної консультації

На запитання представниць батьківських комітетів спробував дати відповідь депутат Житомирської міської ради Влад Пучич, який озвучив проблему непрозорого фінансування навчальних закладів та одразу запропонував варіант її вирішення.

“По-перше, система освіти недофінансована. Якби проблеми не було, то з батьків кошти не збиралися б. Окрім того, до депутатського корпусу постійно звертаються директори шкіл Житомира щодо потреб виділення коштів на ті чи інші потреби. По-друге, через непрозору систему бюджетування шкіл, у шкіл виникають потреби, які не в повній мірі забезпечуються. Тому громадськість розробила проєкт рішення щодо визначення об’єктивних потреб навчальних закладів нашої міської громади”, – наголосив він. 

Пропозицію підтримав член організації “Союз десантників Житомирської області” Ігор Ржешніовецький, який підкреслив, що благодійні кошти у навчальних закладах можуть направлятися на основну діяльність – освіту.

“Розумієте, оскільки уже є затверджений перелік МОН, то мають бути затверджені директорами переліки необхідного першочергового навчального обладнання, а не просто зі слів: “нам потрібно ось це, чи нам потрібно – ось те”. А для того, щоб благодійники свідомо спрямовували кошти на навчальні потреби закладу, необхідно з’ясувати об’єктивні потреби закладів освіти у місті”, – підсумував він.

Окрему пропозицію від громадськості озвучили членкині ГО “Демократичний альянс жінок” Галина Фесюк та Наталія Слободянюк, які запропонували використовувати школам для залучення благодійних внесків систему “OpenSchool.in.UA”.

“Зараз важливо залучити благодійні кошти для фінансування закладів освіти у Житомирі. Завдяки “Єдиній системі відкритих бюджетів шкіл” (“OpenSchool.in.UA”) можна вести облік благодійних внесків, звітність, здійснювати індивідуальні цільові благодійні внески на реєстраційні рахунки з отриманням квитанції; візуалізувати всі бюджети; розширювати коло благодійників та краудфандиндити”.

На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Сергій Яцик наголосив, що робота над вирішенням проблеми триватиме й надалі.

“Сьогоднішня публічна консультація – це лише початок обговорення та пошуку вирішення проблеми недостатнього забезпечення закладів освіти навчальними матеріалами. Ми продовжимо роботу із заінтересованими сторонами і, напевно, проведено ще не одну консультацію з вище згаданої проблеми”.

За підсумками заходу представники громадськості виявили бажання обговорити проєкт рішення міської ради “Про формування об’єктивних потреб закладів освіти міста Житомира” разом із керівниками навчальних закладів, фахівцями департаменту освіти та депутатами міськради.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Житомирській міській ОТГ прагнуть дослідити об’єктивні потреб навчальних закладів міста – результат публічної консультації