У Жданівській ОТГ проведуть серію навчань для громадських активістів – результат публічної консультації

15 Жовтня 2019
У Жданівській ОТГ проведуть серію навчань для громадських активістів – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Жданівській ОТГ проведуть серію навчань для громадських активістів – результат публічної консультації

Рада Жданівської ОТГ ініціює пошук активних мешканців та спільно з тренерами проведе цикл навчань з громадської активності для жителів громади. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 10 жовтня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, представники підприємств та небайдужі мешканці обговорили, як вирішити проблему з пасивною позицією громади щодо розвитку Жданівської ОТГ. Адже це у свою чергу призводить до втрати залучення додаткових можливостей, а також сповільненого розвитку громади без врахування думки мешканців.

За словами керуючого справами Жданівської ОТГ Ігора Павлюка, рада готова усіляко сприяти громадським активістам та організаціям, які будуть розвивати Жданівську ОТГ. Приміщення, підтримка, навчання – все що потрібно, аби тільки такі активісти з’явились. 

“На жаль, наша громада не дуже ініціативна у питанні розвитку чи активної участі мешканців в житті ОТГ. Ми були б раді, якби у нас з’явились люди, які своїм прикладом змогли активізувати інших. Адже громада буде набагато бережливіше ставитись до того, до чого долучилась власними силами чи коштами”, – зазначив він. 

Петро Сидоренко, депутат сільської ради, зазначив, що у Жданівській ОТГ є гурток “Підйом” від Української академії лідерства, де є надзвичайно хороша та ініціативна молодь, яка неодноразово їздила на різні навчання, вміє писати проекти, реалізовувати їх. 

“Ми маємо дієвих і активних жителів, але це лише молодь шкільного віку, випускники, які рано чи пізно поїдуть далі навчатись. Все ж було б добре, якби керівником чи до ключової команди входили старші люди, які постійно проживають в нашій громаді”.

У Жданівській ОТГ проведуть серію навчань для громадських активістів – результат публічної консультації

Окремо згадали і про іншу можливість активізації громади – бюджет участі. Інна Бансевич, начальниця відділу фінансового та бухгалтерського обліку сільської ради підкреслила, що багато громад мають позитивний досвід втілення такого інструменту. Адже ефект є не лише від подання проекту на конкурс, а й на момент агітації та голосування, мешканці починають цікавитись, які проекти подали, а які мають стосунок до їхньої території і т.д.

“Чудовий інструмент, але тут є свої нюанси, адже варто прорахувати стратегічно, щоб не вийшло так, що людей “підняли”, хтось писав, хтось голосував, а на наступний рік вже немає коштів і за конкурс забули. Потрібно думати що далі, які інструменти залучати далі, аби не залишати громаду якраз на підйомі активізму”.

Найгострішим питанням стало, з чого ж почати і де знайти тих активних мешканців ,які стануть хорошим прикладом для інших. Керівник відділу освіти Жданівської сільської ради Андрій Бялківський наголосив, про важливість проведення навчання.

“З досвіду знаю, що мешканцям слід показати усі переваги від громадської активності як для самих себе,так і для громади загалом. А згодом навчити їх тих інструментів, які вони зможуть використовувати для досягнення своїх цілей. Ми втрачаємо багато можливостей через відсутність дієвих громадських організацій на території ОТГ ”.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Олена Данілова наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“За результатами сьогоднішнього обговорення, ми публічно домовились організувати школу громадського активіста, яка сподіваюсь стане початком позитивних змін в громаді”.

За підсумками заходу учасники домовилися активно включитись в пошук ініціативних мешканців, анонсувати школу громадського активіста, а в подальшому всебічно сприяти реалізації конструктивним ідеям та пропозиціям від новоствореної громадської організації. 

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Жданівській ОТГ проведуть серію навчань для громадських активістів – результат публічної консультації