
Рада Жданівської ОТГ проведе комплексну інформаційну кампанію щодо сортування відходів, а також роз’яснювальну роботу з мешканцями про важливість підписання угод щодо вивезення відходів домогосподарств. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 25 жовтня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники місцевої влади, екологи та небайдужі мешканці обговорили, як забезпечити більш ефективний процес сортування побутових відходів та яким чином сформувати у мешканців ОТГ екологічне мислення.
За словами керівника виконкому ОТГ Ігоря Павлюка, рада готова робити все від неї залежне, аби мешканці сортували і не вивозили відходи у посадки. Для цього встигли встановити майданчики для роздільного збору відходів. Окрім цього, громада має трактор, який вивозить відходи у мішках з домогосподарств. Єдине, не визначені внутрішні правила благоустрою, як слід обговорити з громадою та дати нормативну оцінку.
“Правила благоустрою – це той документ, що регулює відповідальність кожного, за той стан, який є у громаді. Виконання цього документу є обов’язковим для усіх мешканців громади. Правила внесуть чіткість у діяльність щодо вивезення відходів, впорядкування території, косіння бур’янів, складання будівельних матеріалів біля подвір’я, або, як люблять мешканці, одразу за воротами і так далі”, – зазначив він.
Окремо згадали про угоди з підприємством, яке вивозить відходи. Як підкреслила голова Жданівської ОТГ Станіслава Ядвіжина, мешканці не активно підписують угоди про вивезення відходів попри створені умови.
“Ми організували вивіз відходів. 20 гривень в місяць – це смішна сума. Потрібно лише зібрати, виставити мішки за ворітьми, а трактор приїде та забере їх. Дуже шкода, що нашим мешканцям легше вивезти сміття і викинути деінде й у такий спосіб забруднювати територію та екологію. Також люди, поки не мають сміливості зробити зауваження, коли бачать, як сусіди викидають сміття, куди заманеться”, – зауважила Станіслава Ядвіжина.
Найбільш дискусійним було питання про те, як правильно мотивувати людей сортувати відходи. Сергій Ратушний, в.о. старости Качанівського округу наголосив, що потрібно більше сортувальних майданчиків, маркування для трактора, який вивозить відходи, адже існує думка, що люди нібито сортують, а все одно сміття скидають вкупу і вивозять разом на сміттєзвалище.
“Потрібно наочно показати людям, де знаходиться цей сортувальний майданчик, куди вивозять відсортоване, що з ним відбувається далі. Взагалі, потрібно людям розповідати, що у нас є сміттєві майданчики для сортування, бо є мешканці, які не знають цього”.

Про важливість інформаційної кампанії щодо ефективного сортування відходів на декілька фракцій розповіла керівниця проекту “Екологічне місто” Надія Лінчук.
“У Вінниці ми уже декілька років займаємось промоцією роздільного збору відходів. Знаємо, наскільки це важко переконати мешканців у важливості даного процесу. Ми великий акцент робимо саме на дітях, розробляємо настільні ігри, екологічні уроки, квести. Через інтерактив легше донести необхідність процесу сортування та бережливого ставлення до природи. Тому ми готові ділитись усіма напрацюваннями, адаптувати під потреби вашої громади ”
На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Олена Данілова наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.
“У даному випадку не можна зупинитись на чомусь одному, адже тут має бути системність з усіх боків: інформаційна кампанія, робота з мешканцям, щодо підписання угод про вивезення відходів, затвердження правил благоустрою”.
За підсумками заходу учасники домовилися разом працювати над промоцією екологічної свідомості у мешканців. Першим кроком стане спільна робота працівників сільської ради та депутатів Жданівської ОТГ з мешканцями, щодо підписання угод з комунальним підприємством про вивезення відходів.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати