У Вінниці створять робочу групу для розробки концепції притулку для безхатченків – результат публічної консультації

29 Липня 2019
У Вінниці створять робочу групу для розробки концепції притулку для безхатченків  – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Вінниці створять робочу групу для розробки концепції притулку для безхатченків – результат публічної консультації

У місті Вінниці робоча група проаналізує успішний досвід та запропонує міській раді якою має бути комплексна допомога бездомним. Про це домовились на публічній консультації з приводу забезпечення базових потреб бездомних, яку 24 липня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники/ці місцевої влади, патрульної поліції, Управління ДСНС, виконавчих органів міської ради, громадських організацій та небайдужі мешканці обговорили можливості вирішити проблему забезпечення базових потреб бездомних у Вінниці. Найбільше уваги приділили питанню функціонуванню та комплексності надання послуг в притулку для безхатченків. 

За словами заступниці директора департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Ірини Малачевської, у концепції інтегрованого розвитку м. Вінниці 2030 розглядають питання створення притулку для базхатченків. Потрібно лише знайти відповідне приміщення та фінансування. 

“Це може бути муніципальний притулок чи притулок при громадській організації, чи благодійному фонді, якщо будуть пропозиції. А далі потрібно виробляти конкретний механізм взаємодії. Це не проблема сьогоднішнього дня. Уже виділяли приміщення, зробили експертизу, але воно не підлягає капітальному ремонту”, – зазначила вона.

У Вінниці створять робочу групу для розробки концепції притулку для безхатченків  – результат публічної консультації

Керівник ГО “Полум’я Надії” Андрій Жура, зазначив, що його організація займається опікою бездомних уже більше двох років. Отримували фінансування на соціальне патрулювання, завдяки міському конкурсу грантів. Також міська рада виділила підвальне приміщення, де безхатченки можуть помитись, переодягнутись, поїсти. На його думку, бездомним важливо надавати можливість ночівлі, а також до кожного проявити індивідуальний підхід в роботі. 

“Головна проблема таких людей, на мою думку, в тому, що вони не мають у суспільстві довіри. Вони знають, де що роздають, де що можна отримати. Для встановлення контакту нам доводиться досить глибоко вникати у їхній життєвий процес. Коли вони потрапляють до нас в центр, ми людей анкетуємо, намагаємося дізнатися подробиці їхнього життя, щоб знати, як вчинити в кожному конкретному випадку”, – зауважив Андрій.

Окремо згадали про те, що безхатченки на вулиці опиняються через різні причини, зокрема серед них є ті, які перебувають у розшуку. Інспекторка зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Олена Вотякова, звернула увагу на таку категорію бездомних.

“Нам потрібно налагодити співпрацю, адже безпека – це понад усе. І ви ніколи не знаєте, яку ситуацію чи загрозу можна очікувати від невідомої людини. Звичайно, хочеться допомогти, проте якщо людина через кримінальне провадження перебуває у розшуку, то повідомити в поліцію – це необхідність”.

Найгострішим питанням стало надання медичних послуг бездомним. Волонтерка Олена Жасмін, каже, що існує багато випадків, коли безхатченкам не надають повноцінної лікувальної допомоги. Вона навела декілька прикладів безвідповідального  відношення медиків до бездомних.

“Був випадок, коли у міській лікарні не допомогли. Ми повезли безхатченка у сусідню Калинівку. Йому ще раз зробили рентген, поклали до відділення і через 2 дні ми дізнались, що автомобіль швидкої вивіз цю людину до смітника у Вінницю”, – розповіла волонтерка.

Також підняли питання відсутності інформації про те, де надають допомоги бездомним або ж просто людям, які потрапили у складну життєву ситуацію. Голова громадської організації “ВІСЬ” Світлана Дубина спробувала змоделювати ситуацію, що вона бездомна, на вокзалі, яка шукає, куди можна піти переодягнутись, поїсти, відновити документи, тощо.

“От я зараз безхатченко на вокзалі, що мені робити, кого і де шукати. У мене немає телефону, від мене відвертаються люди. В довідкове бюро на вокзалі? Вони нічого не знають. Подзвонити? Немає телефону. Є сумніви, що перехожі дадуть свій аби ним скористатись”.

У Вінниці створять робочу групу для розробки концепції притулку для безхатченків  – результат публічної консультації

Керівниця “Цілодобової варти” Антоніна Іващук, також актуалізувала, що створити притулок для бездомних, це необхідність. До них часто надходять дзвінки від мешканців та мешканок м Вінниці щодо різноманітної допомоги безхатченками. Усю інформацію працівники варти передають соціальним службам, громадським організаціям, поліції.

“Підтримую думку, що важливо мати притулок, де могли б хоча б тимчасово перебувати безхатченки. Щодо інформаційної кампанії, ми готові надати свій номер телефону для гарячої лінії, готові інформувати, куди звертатись безхатченкам, де наразі їм можуть надати допомогу”.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Олена Данілова наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“За результатами сьогоднішнього обговорення, ми створимо робочу групу, яка проаналізує, які першочергові послуги необхідні для безхатченків. Також буде моніторити, які будівлі у комунальній власності можуть бути придатними для притулку і які послуги там слід надавати”, – наголосила громадська активістка.

За підсумками заходу учасники домовилися сформувати робочу групу, яка комплексно підійде до вирішення потреб бездомних, розпочне з інформаційної кампанії, а продовжить формуванням надання системних послуг у притулку для бездомних.