У Веселівській громаді молодь активізується для створення Молодіжної ради – результат публічної консультації

04 Липня 2019
У Веселівській громаді молодь активізується для створення Молодіжної ради – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Веселівській громаді молодь активізується для створення Молодіжної ради – результат публічної консультації

Створення Молодіжної ради, “перезавантаження” хабу та розробка Програми молодіжної політики мають на меті зібрати молодих лідерів Веселівщини та сприяти їхній активній участі в житті своєї громади. Про це домовились під час публічної консультації із заінтересованими сторонами, яку 27 червня організувала ГО “Центр UA”. 

Молоді активісти Веселівського хабу, депутати селищної ради, представники профільних відділів та бізнесу обговорили можливості спільних дій для створення молодіжної політики і успішного подальшого розвитку Веселівської ОТГ. На думку учасників заходу, необхідно створити молодіжну раду, яка б мотивувала молодь приймати рішення в громаді відповідно до їхніх інтересів.

“Молодь краще розуміє, що їй необхідно і спроможна відстоювати свої інтереси. Ми хочемо, щоб у нас була можливість особисто брати на себе відповідальність і приймати рішення, які б відповідали задоволенню інтересів нашої молоді”, – озвучили активістки хабу.

У Веселівській громаді молодь активізується для створення Молодіжної ради - результат публічної консультації

Начальниця інформаційного відділу селищної ради Юлія Москаленко, відзначила, що для забезпечення інтересів молоді у дозвіллі влада виділила приміщення, в якому функціонує молодіжний хаб, оснащений необхідним інвентарем і дає змогу збиратися для проведення спільних заходів. 

“На жаль, у своїй місцевості молодь не має куди піти. Хаб – чудове місце, де молодь може проводити свій вільний час, зокрема, з користю для суспільства”, – відзначив Сергій Кут`єв.

Активісти Веселівського Хабу домовилися найближчим часом створити ініціативну групу, яка візьме на себе організацію заходів для залучення до процесу більше молодих мешканців. Також завдяки їй молодь розпочне роботу над Стратегією розвитку Веселівського Хабу на 2019 рік і визначить  графік тематичних заходів, які проходитимуть  у хабі. 

У Веселівській громаді молодь активізується для створення Молодіжної ради - результат публічної консультації

Також учасники обговорення домовилися всебічно сприяти проведенню першого виїзного навчального заходу для молодих лідерів громади з командоутворення і розвитку лідерських якостей.

Крім цього, найближчим часом відбудеться засідання ініціативної групи, яка розробить план заходів. Запланували також окрему зустріч із підприємцями для визначення пріоритетних напрямів і формату співпраці щодо фінансової підтримки такими ініціатив молоді. 

“Ми вже маємо невеликий досвід підтримки громадських ініціатив підприємцями, тож розраховуємо і на їхню участь у сприянні розвитку молодіжного руху громади”, – додав Сергій Кут`єв.

За результатами публічної консультації, учасники погодились, що вирішення проблеми потребує додаткового часу та більше обговорень, а тому вирішили провести ще одну публічну консультацію для розробки Програми розвитку молодіжної політики Веселівської ОТГ. 

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Веселівській громаді молодь активізується для створення Молодіжної ради - результат публічної консультації