У Сватовому розчистять несанкціоновані сміттєзвалища – результат публічної консультації

05 Листопада 2019
У Сватовому розчистять несанкціоновані сміттєзвалища  – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Сватовому розчистять несанкціоновані сміттєзвалища – результат публічної консультації

Сватівська міська рада разом з представниками громадянського суспільства планує покращити співпрацю для вирішення екологічної проблеми в місті. Зокрема, спільно розчистять несанкціоновані сміттєзвалища з подальшим вивезенням та утилізацією сміття. Про це домовилися на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 31 жовтня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, комунальних підприємств та органів самоорганізації населення обговорили варіанти вирішення проблеми із засміченням міста. Найбільше уваги учасники консультації приділи обговоренню підвищенню екологічної свідомості населення.

За словами директора КП “Сватове благоустрій” Ігоря Беденко, місто засмічується тому, що близько 30% мешканців міста не підписали договори на вивезення сміття. 

“Зараз в місті проблема зі сміттям не така велика як раніше, однак наше КП постійно розчищає стихійні сміттєзвалища. Їх створюють люди, що не підписали договори на вивезення та утилізацію сміття, а також ті, що мають заборгованість за ці послуги”.

На думку головної редакторки газети “Голос громади” Ольги Найдьонової, проблему засмічення необхідно вирішувати комплексно. У цьому може стати ефективним союз  місцевої влади, представників громади та ЗМІ.

“Я вважаю, що для вирішення цієї проблеми ми маємо налагодити тісну співпрацю між всіма зацікавленими сторонами. Спочатку нам необхідно спільними зусиллями доносити важливість укладення договорів на вивезення сміття мешканцям міста, інформувати мешканців про ризики та шкоду від неправильної утилізації сміття”.

За словами першої заступниці Голови ОТГ Людмили Жаданової, проблему зі сміттям в місті можливо вирішити використовуючи засоби адміністративного впливу на мешканців, зокрема через штрафи та невидачі довідок.

“Ми вважаємо, що для вирішення проблеми засмічення нам необхідні додаткові санкції для тих, хто засмічує територію міста або має заборгованість за послуги з вивезення та утилізації сміття. Наразі ця практика показує позитивний результат з часу, коли перестали видавати довідки про склад сім’ї, то кількість договорів збільшилась, а платежі стали більш системними”.

У Сватовому розчистять несанкціоновані сміттєзвалища  – результат публічної консультації

За словами голови квартального комітету самоорганізації населення “Народний” Віра Мазнєва наразі необхідно визначити місця, де мешканці створюють стихійні сміттєзвалища та влаштувати толоку, на яку запросити всіх мешканців міста, а також спільно з представниками Національної поліції або дільничними влаштувати перевірки та виявляти осіб, що продовжують засмічувати місто.

“Я думаю, що перш за все нам необхідно скласти перелік сміттєзвалищ у місті та його околицях, після цього провести міську толоку, на яку запросити всіх мешканців і максимально розчистити місто. А після цього проводити рейди спільно з поліцією і штрафувати мешканців, що і надалі будуть продовжувати викидати сміття у непристосованих для цього місцях.”

Щодо можливості запровадження сортування сміття директор КП “Сватове благоустрій” Ігор Беденко зазначив, що для цього у міста відсутня достатня кількість коштів, тому місцева влада розглядає можливість участі у проектах співфінансування для встановлення сортувальної лінії та закупівлі нової техніки.

“Ми вважаємо, що сортування запроваджувати необхідно, бо це допоможе зменшити засмічення громади, а також дасть нам можливість створювати нові робочі місця, однак в нашому місті немає такої кількості бюджетних грошей для встановлення сортувальної лінії та закупівлі нової техніки. Два роки тому ми брали участь у проекті від Луганської ОДА, однак цей проект так і не завершився. Тому ми зацікавлені у проектах співфінансування подібних інфраструктурних проектів”.

За підсумками заходу учасники домовились скласти перелік місць, де існують стихійні сміттєзвалища та запросити всіх мешканців до їхнього розчищення, в свою чергу КП надасть техніку, організує вивезення та утилізацію сміття. Також учасники консультації запропонували міській владі запровадити сортування сміття в комунальних установах та школах.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Сватовому розчистять несанкціоновані сміттєзвалища  – результат публічної консультації