У Степанівській ОТГ здійснюватимуть інформаціні зустрічі із молоддю з усіх садиб громади – результат публічної консультації

30 Жовтня 2019
У Степанівській ОТГ здійснюватимуть інформаціні зустрічі із молоддю з усіх садиб громади – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Степанівській ОТГ здійснюватимуть інформаціні зустрічі із молоддю з усіх садиб громади – результат публічної консультації

Працівники Управління освіти Степанівської ОТГ мають на меті здійснювати інформаційні візити до старшокласників шкіл з метою залучення молоді до прийняття рішень у громаді. Про це домовилися на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 25 жовтня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі молодь Степанівської територіальної громади, працівники Управління освіти, культури, молоді та спорту Степанівської громади, молодіжні працівники, вчителі та громадські активісти обговорили можливості розвитку молоді в умовах децентралізації. Найбільше уваги приділили питанню залучення додаткових ресурсів до молодіжних проєктів і проблемі зниження активності та ініціативності юнацтва.

За словами голови Степанівської громади Володимира Лукаша, рада готова докладати зусиль задля заохочення молоді брати участь у розбудові громади. У стратегії розвитку громади приділено окрему увагу задоволенню потреб юнацтва у зайнятості та самореалізації.

“До написання стратегії було залучено і молодих людей, які вносили свої правки і пропозиції. Також цього року один зі школярів Степанівської опорної школи став переможцем у конкурсі проектів бюджету участі. І тепер із бюджету громади буде реалізовано проєкт “Дитячий майданчик моєї мрії” кошторисом 80 тис грн”, – зазначив він.

Спеціалістка відділу стратегічного розвитку Олена Ханюкова додала, що для їхнього відділу важливим є створенням комфортних умов для розвитку молоді у громаді, адже для громади актуальною є проблема браку кадрів, яку потенційно можуть вирішити молоді люди, які матимуть бажання працювати в Степанівці або інших садибах.

“Наша громада намагається не упустити жодної можливості долучити молодь до прийняття рішень у громаді. На нашу думку, однією із найкращих форм молодіжної участі є формування молодіжної ради. Зараз ми досліджуємо готовність і потенціал створення цього органу.”

Під час обговорення присутні вчителі та учасники зазначили, що молодь центральної садиби є проінформованою в можливостях для розвитку у громаді, проте юнацтво інших населених пунктів ОТГ інформується не на належному рівні. Вчителька Підліснівської ЗОШ Сніжана Кривоконь зазначила, що діти школи, в якій вона викладає, недостатньо обізнані у можливостях, які для них відкриті у громаді, зокрема не були в курсі проведення конкурсу проєктів до бюджету участі і не знають про подальші наміри ради щодо молодіжного розвитку.

У Степанівській ОТГ здійснюватимуть інформаціні зустрічі із молоддю з усіх садиб громади – результат публічної консультації

Начальник відділу культури, молоді та спорту Богдан Плескань зазначив, що у планах відділу провести інформаційні поїздки до усіх садиб, адже Степанівська громада є однією із найбільших у Сумській області і налічує 10 населених пунктів. 

“Ми маємо посилено працювати із молоддю не тільки Степанівки. До кінця року ми плануємо здійснити поїздки і до інших садиб, щоб проінформувати молодь у вже наявних можливостях і дослідити думку юнацтва щодо планів відділу з приводу утворення молодіжної ради та відкриття молодіжного центру. Приймати рішення, враховуючи позицію тільки центральної садиби вкрай неправильно”.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Марина Носаченко наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“За результатами сьогоднішнього обговорення дуже важливим є те, що вдалось створити діалог між зацікавленими у молодіжній політиці із різних садиб, що дає надію на те, що їх співпраця буде налагоджуватись”, – наголосила громадська активістка.

За підсумками заходу учасники домовилися провести ряд інформативно-консультативних заходів для молоді із різних садиб громади та налагодити діалог між радою громади й заінтересованими сторонами молодіжної політики із усіх населених пунктів громади.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Степанівській ОТГ здійснюватимуть інформаціні зустрічі із молоддю з усіх садиб громади – результат публічної консультації