У Спаській ОТГ створять пункт прийому вторинної сировини – результат публічної консультації

04 Жовтня 2019
У Спаській ОТГ створять пункт прийому вторинної сировини – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Спаській ОТГ створять пункт прийому вторинної сировини – результат публічної консультації

Владі ОТГ потрібно створити належні умови для облаштування пункту прийому вторинної сировини в громаді. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 1 жовтня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники влади, жителі громади, вчителі та учні обговорювали, як навчити мешканців правильно поводитися із сміттям, що підлягає вторинній переробці, зокрема, як організувати його вивіз.

За словами голови Спаської ОТГ Миколи Медведя, на даний момент громада має достатньо смітників, однак влада громади планує докупити ще кілька. На його думку, у громади трохи інші проблеми, які пов’язані із безвідповідальним ставленням мешканців до сортування сміття:

“Сміття комунальні служби вивозить раз на два місяці і цього наразі достатньо. Однак,  громадяни досі неправильно сортують сміття, не скручують пластикові пляшки, вдаються до практики спалювання відходів на своєму подвір’ї чи викидають їх у непризначених для цього територіях”, – зазначив голова. 

Це у свою чергу призводить до забруднення навколишнього середовища, що у майбутньому може призвести до значного погіршення екологічного стану територій громади.

У Спаській ОТГ створять пункт прийому вторинної сировини – результат публічної консультації

На даний момент в селах ОТГ уже є спеціальні контейнери для сортування сміття, але існують певні труднощі з його вивозом. Вага відсортованого сміття для систематичного вивозу має становити більше тонни, утім дуже часто мешканці громади цього не дотримуються. 

“Щоб компанія могла забирати сміття, яке піддається вторинній обробці (пластик та скло) потрібно, щоб скляна тара була сортована у мішки по кольорам. Це ж стосується і пластику, його теж слід сортувати по кольорах та стискати перед тим, як викинути”, – зазначила спеціаліст І категорії відділу економіки та інвестицій Оксана Топольницька.

В ході консультації мешканці громади скаржилися на те, що контейнери для сміття слід розташувати у зручних та спеціально облаштованих для цього місцях. Крім цього, як вони вважають, інформацією про сортування сміття потрібно ділитися не тільки із школярами та молоддю, але й доносити її до старших людей, адже часто саме вони подають не найкращий приклад для молодих людей.

“Для того, щоб привернути увагу та навчити правильно поводитися зі сміттям, потрібно в школах провести відкриті уроки та розробити макети із відповідним поясненням”, – запропонувала директор Спаського ліцею Любов Стадник.

Після численних дискусій учасники консультації вирішили, що найоптимальнішим варіантом вирішення проблеми із сміттям для громади стане створення  власного пункту прийому скла, пластику, паперу. Більше того, як зазначили на консультації влада та жителі Спаської ОТГ, варто найняти спеціального працівника, який буде сортувати сировину у контейнерах та оплачуватиме громадянам здану сировину на пункті.

На завершення заходу регіональний представник ГО “Центр UA” Андрій Фендик підтримав ідеї громади щодо виділення місця для створення та облаштування спеціального пункту прийому вторсировини та проведення інформаційної кампанії про важливість сортування та правильність поводження зі сміття. 

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Спаській ОТГ створять пункт прийому вторинної сировини – результат публічної консультації