У Спаській ОТГ розвиватимуть зелений туризм – результат публічної консультації

05 Грудня 2019
У Спаській ОТГ розвиватимуть зелений туризм – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Спаській ОТГ розвиватимуть зелений туризм – результат публічної консультації

Влада Спаської ОТГ планує розвивати туризм у громаді, зокрема через зелений туризм та створення історичних піших маршрутів. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 3 грудня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники влади, депутати, молодь, мешканці обговорили, як можна розвинути туристичну галузь громади. Влада має бажання розвивати туристичний напрямок, але не має достатніх компетенцій та знань, як правильно це робити, а місцеві мешканці наразі не бачать в цьому перспективи чи потреби.

Під час публічної консультації керівник відділу економіки, інвестицій та зовнішніх зв’язків Світлана Гелин говорила про можливу фінансову вигоду від туризму в громаді, а також заявила, що ОТГ має розроблену програму розвитку туризму, але вона наразі не втілюється в життя.

“Для того, щоб краще реалізувати дану програму розвитку туризму в нашій громаді потрібно її представити та обговорити в громаді, врахувати всі позитиви та негативи, загрози та переваги, тоді ми зможемо побачити реакцію громадян та їхнє бажання співпрацювати”, – зазначила вона. 

Багато говорили і про умови для розвитку туризму, котрі є в громаді, про транспортне сполучення з населеними пунктами, про туристичні маршрути та їхню привабливість: 

“Думаю, що до даного питання варто підійти комплексно, тобто виділити кошти з ОТГ, а також, звертатися в обласну раду. До села треба нормально добратися, має бути місце, де турист може залишитися на нічліг та харчування, мають бути цікаві туристичні маршрути, тоді ми зможемо пропонувати туристичні принади околиці, але тут варто залучити експертів у відповідних напрямках”, – говорить місцевий мешканець Роман Хмизюк.

Під час консультації окремим блоком зазначили про розвиток “зеленого туризму”, про який багато учасників не чули, тож довелося виділити час і на пояснення особливостей та можливостей такої пропозиції. Зокрема, школярка сільського ліцею Діана Медвідь запропонувала сприяти розвитку зеленого туризму в площині культури та комунікації між людьми.

“Туристи приїжджали б, наприклад, вчитися вишивати, а майстрині мали б можливість передати свій досвід та отримати кошти. В той час як особи, котрі навчалися б вишивати, також мали б змогу вивчити місцеві пісні та історії про село”, – запропонувала Діана.

Як підсумок вирішили, що потрібно найперше представити мешканцям програму розвитку туризму, попередньо її опрацювавши з експертами, зробити презентацію кращих практик зеленого туризму та провести навчання для зацікавлених в розвитку туризму осіб.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Спаській ОТГ розвиватимуть зелений туризм - результат публічної консультації