У Щербанівській ОТГ на Полтавщині створять раду підприємців – результат публічної консультації

19 Грудня 2019
У Щербанівській ОТГ на Полтавщині створять раду підприємців – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Щербанівській ОТГ на Полтавщині створять раду підприємців – результат публічної консультації

Рада Щербанівської ОТГ сприятиме підвищенню комунікації бізнесу та влади на території громади шляхом створення ради підприємців. Депутати, у свою чергу, заявляють про готовність долучитися до створення цього органу. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 17 грудня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, підприємці та молодь обговорили, як можна мотивувати нинішніх та майбутніх підприємців продовжувати та розпочинати свій бізнес на території ОТГ. Податок від зайняття підприємницькою діяльності – важливе джерело наповнення бюджету. Багато підприємців, які працюють на території Щербанівської ОТГ, зареєстровані в інших громадах та сплачують податки за місцем реєстрації. Таким чином, громада втрачає потенційні кошти, які можна було б спрямувати на розвиток ОТГ.

Мешканці, які були присутні на консультації говорять, що на території ОТГ немає пільг для підприємців, процес оформлення документів для заняття підприємницькою діяльність дуже довгий. Саме тому, на території мало зареєстрованих ФОПів.

“Зменшення податків від ОТГ, це один з варіантів вирішення питання. Але найкраща допомога від ОТГ– швидке оформлення документів. Є випадки, коли документи оформлюємо і 5 років в ОТГ, це просто нераціонально! Хто захоче сюди заходити з бізнесом?”, – каже депутат Щербанівської ОТГ Ігор Лисенко.

Ще одна  проблема, за словами учасників консультації, – неналагоджена комунікація між керівництвом ОТГ та бізнесом. Депутат Щербанівської ОТГ Анатолій Вертелецький зазначив, що для створення та підтримки існуючого бізнесу в ОТГ потрібно бачити відкритість влади та наміри влади щодо підтримки підприємців. 

“Бізнес повинен бачити подальші реальні наміри влади в довгостроковій перспективі. Цього ми не спостерігаємо. Люди живуть на цій території, працюють, вони повинні бачити, куди ми їх ведемо. Бізнес дивиться на 3-5 років вперед”.

Вирішити цю проблему могла б Стратегія розвитку ОТГ, кажуть представники виконавчого комітету ради. Адже в цьому документі чітко прописані пріоритетні напрямки розвитку громади. І підприємці у такий спосіб могли б бачити, на що орієнтується ОТГ та які послуги тут краще надавати чи який бізнес розвивати. 

“У нас вже зібрані основні матеріали, опитування, статистика, проведено аналітику, підготовку пріоритетних напрямків Стратегії розвитку ОТГ. Залишилось тільки зробити це документом. На це потрібен час”, – каже заступниця сільського голови Світлана Мельник.

Присутні на консультації депутати додали, що окрім формування та розуміння пріоритетів, раді ОТГ та підприємцям необхідно побудувати діалог і знайти альтернативний формат співпраці. 

Анатолій Вертелецький зазначив, що налагодити комунікацію між бізнесом та владою зможе Рада підприємців.

“Доречно, на території громади створити Раду підприємців, де б бізнес міг обговорювати якісь свої питання з владою. Отримувати інформаційну підтримку. Я обіцяю знайти людину, яка б змогла зайнятися створенням такої Ради”.

Однак, за словами представників влади, робота Ради підприємців буде спрямована більше на місцевий бізнес. А щоб ОТГ приваблювала підприємців і з інших міст, регіонів та навіть країн, необхідно створити бренд громади. Начальниця відділу інформаційної та організаційної роботи Анна Клименко розповіла, що він уже в процесі розробки.

“Ми займаємося цією роботою, я особисто її веду, вона в стадії розробки. Маю надію, що найближчим часом герб та бренд ОТГ буде створено і затверджено”.

Учасники публічної консультації дійшли згоди, що такі кроки стосовно налагодження роботи з підприємцями є наразі важливими для ОТГ. А також запропонували проводити публічні заходи для підприємців та за їхньої участі з певною періодичністю.

“Відзначу, що зацікавленість інвестиційної привабливості рівнозначна як для мешканців так і для влади. Спостерігаю активність пропонованих варіантів рішення проблеми під час консультації та маю надію, що підтримка підприємців з боку влади буде більш лояльною в подальшому, з урахуванням пропонованих варіантів вирішення «інвестиційних» питань в ОТГ”, – підкреслила представниця ГО “Центр UA” Альона Гончаренко. 

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Щербанівській ОТГ на Полтавщині створять раду підприємців - результат публічної консультації