У Рожищі запустять конкурс ідей серед мешканців – результат публічної консультації

19 Грудня 2019
У Рожищі запустять конкурс ідей серед мешканців – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Рожищі запустять конкурс ідей серед мешканців – результат публічної консультації

Конкурс ідей серед мешканців Рожищенської громади має намір запустити місцева влада у 2020 році. Щоб обговорити удосконалення положення та врахувати пропозиції від активних мешканців міста, 11 грудня ГО “Центр UA” організувала публічну консультацію.

Як відомо, Рожищенська міська рада вперше проводитиме подібний конкурс. Влада вже має напрацювання щодо положення конкурсу, але, щоб врахувати усі можливі побажання, вирішила порадитися із громадськістю.

Секретар Рожищенської міської ради Ірина Гундер повідомила пріоритетні теми конкурсу, час проведення та період реалізації проектів. Початково пропонують виділити 100 тисяч гривень на конкурс ініціатив із відсотком дофінансування.

В той же час представник молодіжного простору “City life” Валерій Шевченко поцікавився, як має відбуватися співфінансування ініціативи. Також йому було незрозуміло, хто обиратиме кращі ідеї місцевих ініціатив. Тому він запропонував , аби мешканці міста також могли голосувати за проекти і таким чином впливати на роботу конкурсної комісії. 

Водночас, на думку Ірини Гундер, голосування ще не на часі, адже це лише перший рік проведення конкурсу. Тому кращі ідеї буде обирати конкурсна комісія, порядок роботи якої буде прописаний у положенні.

Загалом ідею проведення конкурсу присутні сприйняли позитивно. Рожищенський міський голова В’ячеслав Поліщук назвав це експериментом.

“Я вважаю, що програми підтримки ОСББ та квартальних комітетів мало б вистачати. Тому що це об’єднує велику кількість людей, там реально є можливість якогось співфінансування, розробки проектно-кошторисної документації, проведення експертизи, щоб визначити якість робіт за витрачені бюджетні кошти. Але хочемо й поекспериментувати, щоб дізнатися, чи дійсно будуть якісь громадські ініціативи”, – зазначив Рожищенський міський голова.

Проект рішення про проведення конкурсу ідеї у Рожищенській громаді можна буде незабаром прочитати у проекті порядку денного однієї з наступних сесій міської ради. Проект напишуть з урахуванням пропозицій, в тому числі почутих на публічній консультації ГО “Центр UA”.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Рожищі запустять конкурс ідей серед мешканців – результат публічної консультації