У Решетилівській ОТГ приймуть нові правила благоустрою – результат публічної консультації

04 Липня 2019
У Решетилівській ОТГ приймуть нові правила благоустрою – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Решетилівській ОТГ приймуть нові правила благоустрою – результат публічної консультації

У Решетилівській ОТГ приймуть нові правила благоустрою, які  позитивно вплинуть на екологічний стан місцевості. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 20 червня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На  зустрічі представники місцевої влади, відділу освіти, культури та небайдужі мешканці обговорили можливості вирішення проблеми з організацією сортування та вивезення сміття з Решетилівської ОТГ. Найбільше уваги приділили питанню роздільного сортування та  вивезення відходів, які шкодять здоров’ю людей та несуть загрозу екологічної катастрофи.

Як зазначив начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій виконавчого комітету Решетилівськоі міської ради Андрій Романов, у громаді не вистачає баків для сортування сміття: 

“Одна з найактуальніших проблем місцевості – це нестача у громадських місцях відповідних сортувальних баків для сміття”.

“Одна з найактуальніших проблем місцевості – це нестача у громадських місцях відповідних сортувальних баків для сміття”.

За словами начальника відділу житлово-комунального господарства, засобів зв’язку та охорони праці, депутата міської ради Сергія Тищенка у вирішенні цього питання є певні зрушення:

“На даний час, в Решетилівській ОМТГ вже встановлено 24 контейнери роздільного сміття, цим займається  ПП “Житлосервіс”, надалі вторсировину  передають до Полтави”.

Також він звернув увагу на те, що у мешканців відсутня мотивація щодо сортування сміття. 

Однак, як зауважила мешканка Решетилівської громади Валентина Пургало, кількість баків для сортування сміття дуже мала і для отримання позитивного результату треба її збільшити. На її думку, не все залежить лише від свідомості громадян, для таких справ також потрібні ресурси. 

Але заступниця міського голови зауважила, що питання щодо збільшення кількості баків по ОТГ вирішують поступовою закупівлею. Зокрема, в даний час вони встановлені тільки біля багатоповерхівок.

Також в громаді уже встигли розробити акт “Про затвердження правил благоустрою територій населених пунктів Решетилівської міської ради”. Про це повідомила заступниця голови міської ради Інна Сивинська:

“Цей акт має на меті більш чітко роз’яснити мешканцям правила поводження з ТПВ та передбачає відповідні санкції за порушення. Документ планують затвердити  на найближчій сесії міської ради”.

Представниця ГО “Центр UA” в Полтавській області Альона Гончаренко зауважила, що прийняття нормативного акту з благоустрою має бути максимально доведеним до відома мешканців Решетилівської ОМТГ та запропонувала додати до програми просвітницьку складову, в т.ч. по навчанню дітей та молоді. 

За підсумками публічної консультації учасники запланували провести додаткову нараду з питань пошуку фінансування для реалізації озвучених ініціатив як з місцевого бюджету, так і з державного та міжнародної фінансової допомоги. 

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Решетилівській ОТГ приймуть нові правила благоустрою – результат публічної консультації