
Проведення унікальних заходів та збереження історичної спадщини включать у Програму розвитку туризму міста Суми на 2020 рік. У документі також зафіксують основні напрямки розвитку туристичної галузі міста. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 26 червня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
Під час заходу представники органів місцевого самоврядування, працівники туристичної сфери, організатори фестивалів та культурних подій обговорили можливості розвитку туризму в місті Суми. Значну увагу приділили необхідності вирішення ряду інфраструктурних проблем міста.
Начальник відділу маркетингу, промоції і туризму Володимир Никоненко зазначає, що нещодавно було зроблено важливий крок для промоції міста, який дає поштовх до більш активних подальших дій:
“Тиждень тому ми (відділ туризму СМР) презентували новий туристичний сайт “Відвідайте Суми”, який створили для промоції нашого міста. Для подальшого розуміння, як розвивати туристичну сферу міста та на що звернути увагу під час формування Програми, нам потрібно проконсультуватись із активною громадою міста, яка разом із нами працює над промоцією Сум”.
Від учасників консультації прозвучало багато пропозицій як підсилити інтерес туристів до міста. Зокрема керівник мистецької організації “АртільМіф” Дмитро Буйвол запропонував нестандартні форми проведення фестивалів у місті:
“Нам потрібно відійти від стандартних фестивалів, які робляться наче «під копію». Ми маємо мислити нестандартно і створювати унікальні заходи. Наприклад, долучаючи вуличних митців та музикантів, креативні молодіжні організації. Вони здатні створювати форми”.

Таку позицію підтримав і директор ресторану “Чехов” Олександр Морозов, зокрема він наголосив, що місту слід мати щось унікальне для того, щоб привабити нових туристів:
“Люди будуть приїздити до нас, незважаючи на погані дороги і відсутність нормальної інфраструктури. У нашого ресторану є відвідувачі, які приїздять із Києва і Харкова просто повечеряти, тому що ми пропонуємо клієнтам якісне і неповторне меню”.
Також дискутували про збереження історичної спадщини міста Суми. Присутні краєзнавці і історики зазначили, що на відміну від деяких районних центрів, місто Суми не зважає на унікальні пам’ятки історії, які і є першочерговими туристичними об’єктами міста. До прикладу,краєзнавець Олег Корнієнко наголосив:
“Для прикладу на території нашого міста є будинки, які повністю занедбані і на них ніхто не зважає. Окрім широко відомих, таким історичним будинком є, наприклад, дім поміщика Віта, який міг би бути новим туристичним об’єктом. І таких занедбаних будинків – чимало”.
Керівник клубу авторської пісні Ігор Добровольський підкреслив, що необхідно збільшити рівень довіри та співпраці між працівниками відділу туризму та активними організаціями, які постійно займаються промоцією міста:
“У нас в місті дуже багато “світлих голів”, які здатні втілити у життя найкращі ідеї. Нам необхідно об’єднуватись і цікавитись думкою один одного”.
На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Марина Носаченко наголосила, що подальший розвиток туризму у місті Суми залежить від зацікавленості сумчан як працівників органів місцевого самоврядування, так і представників бізнесу, й активної громади у постійній і наполегливій співпраці:
“Дуже сподіваємось, що наша зустріч сприяла налагодженню більш тісного контакту між представниками всіх заінтересованих сторін і стала ще одним мотиваційним поштовхом до співпраці”.
За підсумками заходу працівники відділу зазначили, що під час підготовки Програми розвитку туризму міста Суми врахують запит на проведення унікальних і нестандартних заходів, але у той же час і збереження інтересу до історичних пам’яток.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати