У Первозванівській ОТГ впровадять екологічні проекти – результат публічної консультації

15 Жовтня 2019
У Первозванівській ОТГ впровадять екологічні проекти – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Первозванівській ОТГ впровадять екологічні проекти – результат публічної консультації

У школах та адміністративних будівлях Первозванівської ОТГ встановлять контейнери для збору макулатури, а по завершенню збору проведуть еко-фестиваль із нагородженням учасників. Про це домовилися на публічній консультації, яку 11 жовтня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

Представники місцевої влади, Молодіжної ради Первозванівської ОТГ, представники учнівського самоврядування, небайдужі мешканці та ГО “Перспектива молоді” обговорили, як вирішити проблему стихійних сміттєзвалищ та недбалого ставлення до екології в громаді. Найбільше уваги приділили питанню підвищення екосвідомості місцевих жителів.

За словами головної спеціалістки відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Первозванівської сільської ради Тетяни Назаренко, на сьогодні питання екологічних проблем є надзвичайно глобальним, а тому варто починати зі зміни ставлення громадян до охорони навколишнього середовища.

“Ми чудово усвідомлюємо, що, наприклад, рішення побудувати сміттєпереробний завод, чи розширити полігони для вивозу сміття – це оптимальні кроки. Проте, вони потребують дуже багато часу та іншого ресурсу. А діяти потрібно починати вже зараз, і щось робити зі свідомістю людей”, – зазначила вона.

Представниця ГО “Перспектива молоді” Карина Ковальчук підтримала цю думку, презентувавши присутнім напрацювання і досвід екологічних проектів їхньої громадської організації у Кропивницькому.

“Погоджуюсь, що прибрати власноруч територію, де ти живеш, та зробити її зеленішою – це той мінімум, який є абсолютно доречним. У Кропивницькому проекти “Екопатруль” та “Нове дерево” існують вже другий рік та залучають до участі в них усе більше небайдужих мешканців”.

Окремо у рамках консультації обговорювали також такі альтернативи, як створення у громаді пунктів роздільного збору сміття та встановлення додаткових урн у громадських місцях. 

Проте, вирішили розпочати саме зі встановлення урн для збору макулатури в рамках проекту “Нове дерево”. На думку учасників консультації, його слід організувати у змагальному контексті – учасники, що зберуть найбільшу вагу макулатури, отримають заохочувальні подарунки від сільської ради. На кошти, виручені за макулатуру, учасники проекту закуплять саджанці дерев, які висадять навесні 2020 року. Завершити акцію планують яскравим еко-фестивалем .

Представниця ГО “Перспектива молоді” зазначила, що вони готові співпрацювати із Первозванівською сільською радою та місцевими навчальними закладами, надавши їм необхідну підтримку.

“Ми будемо раді поділитися нашим досвідом і поширити його з Кропивницького на якомога більше зацікавлених мешканців територій, адже питання збереження довкілля – це спільна проблема, а тому вирішувати її потрібно вже зараз”, – зауважила Карина Ковальчук.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Яна Сапожнікова наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“За результатами сьогоднішнього обговорення ми ухвалили лише перші кроки та домовились про співпрацю. Для початку слід масово привернути увагу місцевих мешканців запланованими заходами, далі ми зможемо ще не один раз зібратися на обговорення, і втілити наступні кроки задля збереження довкілля”, – підсумувала громадська активістка.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Первозванівській ОТГ впровадять екологічні проекти – результат публічної консультації