У Перечинській ОТГ поступово позбудуться стихійних сміттєзвалищ – результат публічної консультації

27 Червня 2019
У Перечинській ОТГ поступово позбудуться стихійних сміттєзвалищ –  результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Перечинській ОТГ поступово позбудуться стихійних сміттєзвалищ – результат публічної консультації

Влада Перечинської ОТГ у співпраці з громадськими організаціями та молодіжними ініціативами ініціює ряд заходів для боротьби з несанкціонованим викиданням сміття на території ОТГ. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 25 червня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, громадських організацій, молодіжних ініціатив та небайдужі мешканці обговорили можливості вирішити проблему засміченості територій та публічних місць в ОТГ, яка призводить до зростання кількості стихійних сміттєзвалищ, погіршення екологічного стану та захворювань. Найбільше уваги приділили питанню залученню коштів для розвитку інфраструктури та проведення інформаційно-просвітницьких заходів в цьому напрямку.

За словами голови Перечинської ОТГ Івана Погоріляка, рада готова до плідної співпраці з екоактивістами та мешканцями громади, щоб якомога швидше вирішити проблеми засміченості територій. Також голова громади наголосив, що влада підтримує ініціативи, які запропонувала молодь:

“Вирішувати проблему засміченості території виключно коштами бюджету без активної залученості з боку громади ми будемо  багато років, тому приємно бачити ініціативи та пропозиції з боку активних жителів громади та особливо молоді. Також ми готові надати нематеріальну підтримку і громадським організаціям, які працюватимуть в напрямку пошуку фінансів”.

Начальник відділу економічного розвитку, міжнародних відносин, інвестицій та туризму Іванка Терпак зазначила, що у відділу є напрацювання та пропозиції щодо вирішення екологічних проблем у громаді, розроблені у співпраці з локальним НУО:

“Ми маємо вже готові  документи для подачі на відкриті конкурси грантів, спрямовані на поліпшення оснащення для роздільного збору сміття, встановлення нових майданчиків для збору та вивозу, а також техніки необхідної для комунальних підприємств в ОТГ”.

Під час зустрічі представники Молодіжної Ради та громадських організацій внесли свої пропозиції про проведення інформаційної та агітаційної кампаній щодо боротьби з викиданням сміття в заборонених місцях та із загальною культурою поводження з відходами, а також висловили плани щодо пошуку додаткового фінансування для реалізації ініціатив.  

“Плануємо найближчим часом провести ряд заходів для популяризації «правильного» поводження зі сміттям через проведення кампаній в соціальних мережах та молодіжних заходів для введення в тренд культури поводження зі сміттям для молоді. Ми працюємо над рядом пропозицій для залучення коштів міжнародних організацій у громаду в інфраструктурному, інформаційному та навіть інвестиційному полі”.

За підсумками заходу учасники домовилися розробити спільний проект бізнесу, влади та активістів щодо програми боротьби з стихійними сміттєзвалищами на території Перечинської ОТГ.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Перечинській ОТГ поступово позбудуться стихійних сміттєзвалищ –  результат публічної консультації