У Овруцькій ОТГ планують розробити Програму з інформування та залучення населення – результат публічної консультації

03 Жовтня 2019
У Овруцькій ОТГ планують розробити Програму з інформування та залучення населення – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Овруцькій ОТГ планують розробити Програму з інформування та залучення населення – результат публічної консультації

Рада Овруцької ОТГ ініціює збір пропозицій від громади щодо покращення якості інформування населення про роботу ради. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 28 вересня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники міської ради, депутатського корпусу та громадських організацій обговорили, як доступно та повноцінно доносити інформацію до мешканців громади про діяльність органів місцевої влади.

За словами начальниці інформаційно-аналітичного відділу Овруцької ОТГ Любові Омелянчук, міська рада намагається максимально висвітлювати діяльність влади через офіційний сайт. 

“Ми чудово розуміємо, що питання висвітлення діяльності міської ради в умовах децентралізації – непросте завдання, особливо тоді, коли потрібно донести інформацію для населення 19 старостинських округів”, – зазначила вона. 

Як зазначила староста Підрудянського старостинського округу Валентина Ломяка, сучасні методи поширення інформації не завжди можуть виправити цю ситуацію. Тому населення, яке проживає у старостинських округах, відчуває брак інформації щодо діяльності міської ради:

“Інформування – це важливий елемент взаємодії між владою та громадою. Однак, у деяких населених пунктах відсутній якісний Інтернет, що не дає можливості оперативно отримувати інформацію з сайту міськради. Потрібні додаткові канали інформування: інформаційні листівки, газети чи інші матеріали, які можна розповсюджувати фізично”.

У Овруцькій ОТГ планують розробити Програму з інформування та залучення населення – результат публічної консультації

Окремо зупинилися на обговоренні питання залучення громади до прийняття управлінських рішень. Спеціалістка відділу місцевого економічного розвитку та залучення інвестицій Ніна Кисельчук наголосила, що проблема у тому, щоб максимально активізувати інтерес громади до тих подій та заходів, які проводяться радою.

“Основне інформування про роботу органів влади  відбувається через сайт міськради, однак для того, аби ефективно інформувати мешканців громади, нам потрібно розуміти, як вони отримують інформацію. Саме тому варто подумати над розробкою програми з інформування та залучення населення до діяльності ОТГ”.

У Овруцькій ОТГ планують розробити Програму з інформування та залучення населення – результат публічної консультації

На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Сергій Яцик наголосив, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“Очевидно, що владі громади необхідно розробити інструменти інформування та наблизити мешканців ОТГ до рішень, які приймаються радою та виконавчим комітетом. Переконаний, що активна участь громади у реалізації конкретних управлінських дій, має відбуватися за інформаційної підтримки та максимальної прозорості дій влади”, – наголосив громадський активіст.

За підсумками заходу учасники домовилися до кінця жовтня надати свої пропозиції у письмовій формі інформаційно-аналітичному відділу Овруцької ОТГ щодо того, як зробити діяльність органів місцевої влади більш прозорою та відкритою для мешканців громади. Після опрацювання пропозицій буде розпочато роботу над розробкою Програми з інформування та залучення населення.