
На базі бібліотеки в с. Рунівщина найближчим часом планують створити заклад, який забезпечуватиме потреби людей різного віку в дозвіллі та розвитку. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 19 вересня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
Наразі мешканці Новоселівської ОТГ не мають сучасних просторів для розвитку та дозвілля, де місцеві мешканці могли б відпочивати, навчатися, проводити спільно час. Це, у свою чергу, призводить до браку комунікації всередині громади, низького рівня залученості мешканців до життя громади та відсутності якісних культурно-освітніх заходів.
На зустрічі представники місцевої влади, активісти та молодь обговорили варіанти вирішення цієї проблеми. На думку мешканців, цей простір повинен бути привабливим і для школярів, і для молоді, і для людей старшого віку та об’єднувати їх спільним баченням культурного розвитку ОТГ.
Як вважає голова ради ветеранів, бібліотекарка Наталія Янко, центр для розвитку і дозвілля слід затишно облаштувати, зокрема забезпечити його різною технікою:
“На мою думку, перше, що треба зробити, це встановити належне освітлення та комп’ютери, щоб була можливість навчати людей. Музичний центр потрібен на культурно-масові заходи і треба виділити місце для споживання продуктів та обговорень”.
В свою чергу, учениця Рунівщинської ЗОШ Владислава Кулик додала, що такий простір слід доповнити елементами декору, за допомогою яких можна було б облаштувати різні зони для розваг:
“Мені б хотілося бачити в центрі якісь мобільні елементи для проведення різних свят, наприклад, фотозони, які б можна було підлаштовувати під різне свято. Також слід запровадити певний дрес-код на свята, щоб для молоді було дійсно цікаво брати в цьому участь”.
Вчителька Рунівщинської ЗОШ Надія Майстренко зазначила, що було б доречно виділити місце, де б діти, які приїздять в село на навчання, після уроків під час очікування автобусу змогли виконати домашнє завдання, оскільки мають для цього достатньо часу. З нею погодилася діловод Рунівщинської сільської ради Юлія Провороцька. Вона запропонувала створити на базі центру музичні гуртки, які б могли задовольняти потреби як молоді, так і мешканців громади старшого віку, адже необхідні людські ресурси для цього є.

Також учасники дискусії зазначали, що хочуть, аби в центрі дозвілля була можливість відвідувати мистецькі виставки, грати в настільні ігри, брати участь у майстер-класах.
Окрім побажань щодо облаштування і зонінгу центру, важливим питанням постав пошук фінансування на створення центру. Зокрема, директорка КП “Агенція місцевого розвитку” Юлія Попова, зауважила, що вже має кілька варіантів залучення коштів для цього проекту:
“Оскільки орієнтовний бюджет подібного центру може сягати близько 500 тисяч гривень, потрібно залучити додаткове фінансування. Ми подаємо цей проект на обласний конкурс проектів, де співфінансування 50% з обласного бюджету, а 50% з бюджету ОТГ. Також подаватимемо на проекти міжнародної фінансової допомоги і залучатимемо спонсорську підтримку”.

На думку голови Рунівщинської сільської ради Тамари Голишевої, такий центр стане хорошим досвідом для громади та допоможе реалізувати ще кілька важливих проектів:
“Подібний центр в ОТГ може стати не лише місцем для проведення дозвілля та навчання, а і центром створення нових ідей та проектів. Ми маємо частину коштів для реалізації проекту в бюджеті та потребуємо часткового фінансування з інших джерел”.
На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Альона Гончаренко наголосила, що залучення усіх заінтересованих сторін до вирішення проблеми значно підвищує вірогідність та швидкість її вирішення.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати