У Недобоївській ОТГ ініціативна група розпочне набір кандидатів на членство у молодіжній раді – результат публічної консультації

12 Липня 2019
У Недобоївській ОТГ ініціативна група розпочне набір кандидатів на членство у молодіжній раді – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Недобоївській ОТГ ініціативна група розпочне набір кандидатів на членство у молодіжній раді – результат публічної консультації

Рада Недобоївської ОТГ разом з молоддю почала розробку молодіжної політики. При сільській раді створили ініціативну групу, яка розпочне роботу із набору кандидатів на членство у молодіжній раді та проведе установчі збори. До такого рішення прийшли за результатом публічної консультації із заінтересованими сторонами, яку 10 липня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади та активної молоді обговорили, як запустити молодіжну раду Недобоївської ОТГ, положення про яку сільська рада ухвалила 18 червня 2019 р. Значну увагу приділили питанням ефективної комунікації молодіжної ради та місцевої влади. Адже молодіжна рада може сама ініціювати рішення чи пропозиції в межах своїх компетенцій для впровадження в громаді. 

Активне залучення молоді до розв’язання проблем, які на неї безпосередньо впливають – один з головних постулатів, що передбачає Європейська хартiя участi молодi в мiсцевому та регiональному життi. Молодіжна рада – це класична форма участі, яка також передбачає залучення молоді до відповідальності.

“Молодіжна рада – дуже амбітний проект, підготовчий етап якого у Недобоївській ОТГ вже відбувся. Тепер варто запустити наступний, адже молодь, яка ініціювала створення ради, може втратити цікавість до розвитку молодіжної політики”, – вказала Ольга Обершт, представниця ГО “ЦентрUA” в Чернівецькій області.

Важливим на сьогодні є не тільки забезпечення координації молодіжної роботи, але й активне залучення молоді до життя місцевих громад. Одним із напрямків співпраці молоді та місцевої влади – залучення до стратегування.

“Оскільки молодь є генератором новаторських ідей та проектів, її варто залучати до напрацювання варіантів вирішення проблемних ситуацій в громаді. А через планування діяльності на наступні роки можна підвищити її зацікавленість, щоб залишитися тут жити”, – підкреслив Андрій Кучуран, радник з питань комунікації Чернівецького ЦРМС.

У Недобоївській ОТГ ініціативна група розпочне набір кандидатів на членство у молодіжній раді – результат публічної консультації

Юним активістам Недобоївської ОТГ цікаві ідеї та досвід інших. Через це до участі запросили представника молодіжного руху Чернівців, який розповів про шляхи створення молодіжного центру та поділився ідеями щодо розвитку молодіжної політики в громаді.

“Молодіжна рада – інструмент ефективної участі в житті громади, але без дії та активності вона не працюватиме. Для мене, як для громадянського активіста з обласного центру, було цікаво поспілкуватись з активними людьми в Недобоївській об’єднаній громаді. А проблеми, які у багатому для нас є спільними, якраз і вирішують вмотивовані та дієві представники громади”, – прокоментував Олександр Гуляєв, голова ГО “Центр молоді Чернівців”. 

Ростислав Грубляк, адміністратор ЦНАПу Недобоївської ОТГ, зазначив, що місцева влада розуміє важливість впровадження молодіжної політики, а подібні заходи потрібні для напрацювання усіх можливих альтернатив розвитку подій та плану подальшої діяльності.

“Сформоване ядро найактивніших молодих людей вже завтра почне працювати над наповненням якісними кадрами молодіжної ради за рахунок набутих навичок та чіткого плану дій, які були визначені на консультації. Найближчим часом, на мою думку, ми вже будемо мати готовий інструмент для роботи з молоддю в громаді”, – наголосив він.

За підсумками заходу учасники домовились про створення ініціативної групи та організацію установчих зборів для остаточного запуску Молодіжної ради в громаді.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Недобоївській ОТГ ініціативна група розпочне набір кандидатів на членство у молодіжній раді – результат публічної консультації