У Милівській ОТГ створять молодіжну раду – результат публічної консультації

18 Листопада 2019
У Милівській ОТГ створять молодіжну раду – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Милівській ОТГ створять молодіжну раду – результат публічної консультації

Рада Милівської ОТГ планує ініціювати створення молодіжної ради, розробити положення про її діяльність та оголосити прийом заявок від усіх охочих до неї доєднатися. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 14 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, старшокласники та небайдужі мешканці обговорили, як залучити мешканців до активної участі у громадському житті. Найбільше уваги приділили питанням створення дорадчих органів та можливості залучення мешканців до бюджетного процесу.

За словами голови Милівської ОТГ Олега Яхнієнка, рада готова виділяти з бюджету в 2020 р. гроші для фінансування громадських ініціатив та проектів. Це можуть бути і конкурси проектів, і навіть запровадження бюджету участі.

“Ми усвідомлюємо, що активність громади – важлива складова розвитку. Також ми розуміємо, що штучно створювати «громадські» ініціативи для галочки немає сенсу. Тому ми готові допомагати ініціативам, аби вони тільки з’являлися. В тому числі і за рахунок бюджетних коштів. В нас вже був досвід співфінансування  певних невеликих, точкових проектів. І він показав добрий результат. Все, що від нас залежить, ми зробимо”, – зазначив він. 

Але, на думку багатьох учасників консультації, фінансування громадських ініціатив, навряд, на даному етапі вирішить проблему пасивності громади.

“Ініціативи не з’являться самі по собі. Для цього потрібно об’єднати активний «кістяк громади» навколо якихось ідей ”, – вважає вчителька Милівської школи Ольга Іванів.

В той же час, такий потенціал є серед школярів, які б могли створити дорадчий орган при сільській раді, щоб брати участь у житті громади та впливати на процес прийняття рішень. 

“Потенціал у нашої громади дійсно є. І дійсно потрібно починати активізацію роботи з молоді. Тим паче, що, як ми бачимо, таке бажання є”, – зазначив староста Качкарівського округу Юрій Бутівчак.

Ідею зі створенням молодіжної ради підтримав сільський голова, утім підкреслив, що втручатися у діяльність ради влада не хоче.

“Ми готові співпрацювати і надавати всю необхідну допомогу. Але вважаю, що положення мають робити самі члени цієї ради. Втручатися у діяльність та створення молодіжної ради вважаю недоцільним”, – підсумував Олег Яхнієнко.

У Милівській ОТГ створять молодіжну раду – результат публічної консультації

На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Сергій Нікітенко наголосив, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“За результатами сьогоднішнього обговорення, як ми бачимо, намітилася тенденція до вирішення проблеми. Створення молодіжної ради – звісно не панацея, але важливий крок для молодої громади, яка планує розвиватися”, – наголосив громадський активіст.

За підсумками заходу учасники домовилися розробити положення про молодіжну раду при голові Милівської ОТГ, врахувавши всі побажання учасників консультації.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Милівській ОТГ створять молодіжну раду – результат публічної консультації