У Львові почнуть інформаційну кампанію про переваги роботи крематорію – результат публічної консультації

23 Вересня 2019
У Львові почнуть інформаційну кампанію про переваги роботи крематорію – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Львові почнуть інформаційну кампанію про переваги роботи крематорію – результат публічної консультації

Громадськість долучиться до робочої групи Львівської міської ради, щодо побудови крематорію, а також проведе інформаційну кампанію для населення щодо переваги такого виду поховання людей. Про це зазначили на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 19 вересня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, представники релігійних згромаджень, студенти та соціологи говорили про переваги та недоліки роботи крематорію, а також перешкоди щодо його побудови у Львові. Найбільше акцентували увагу на екологічній та матеріальній стороні поховання після кремації, а також на традиційний та релігійний аспекти, враховуючи вітчизняний досвід та  досвід інших країн.

За словами представника робочої групи щодо побудови крематорію у Львові від Львівської міської ради Романа Рувінскі, команда достатньо добре дослідила досвід європейських країн, а тому уже встигла напрацювати чіткі пропозиції щодо функціональності такого заводу. На їхнє переконання, будівництво крематорію – це найкращий шлях до зменшення витрат населення на захоронення тіл та забруднення ґрунтів та ґрунтових вод.

“Важливо населенню дати вибір та представити всі переваги роботи крематорію: екологічні, економічні, територіальні та моральні в тому числі. За нашими дослідженнями, такий завод можна будувати в самому місці, адже його шкода довкіллю мінімальна. У наших планах зробити все за високими стандартами з мінімальною шкодою для довкілля нашого міста”, – зазначив він.

У Львові почнуть інформаційну кампанію про переваги роботи крематорію – результат публічної консультації

Продовжуючи цю думку, Тетяна Приходько, працівниця КУ Інститут міста, зазначила, що території міста Львова на традиційні поховання вистачить всього на два роки, а тому дуже важливо, щоб дане питання набуло більшого розголосу, щоб розпочати будівництво заводу вчасно. 

Як зазначив  координатор екологічної ініціативи Львівщини “ЧИСТЕ МІСТО” Олег Котис, людям в першу чергу потрібно пояснити про переваги крематорію, зокрема потрібно правильно вести інформаційну кампанію із залученням представників релігійних громад:

“Нам потрібно грамотно побудувати інформаційну кампанію для донесення до населення чітких меседжів з різних каналів комунікації та авторитетних джерел. Особливо потрібно працювати із релігійними громадами, адже довіра до них висока, а також вони найбільше працюють із даним обрядом. Крім цього, потрібно робити проміжні опитування, щоб бачити як змінюється думка жителів міста”.

В часі перед проведенням публічної консультації священики УГКЦ та ПЦУ, а також представники РУНвіри не заперечили морального аспекту кремації. 

Усі учасники погодились, що для вирішення даного питання потрібен більш комплексний підхід. Утім, кремація залишається найкращою альтернативою того, як не шкодити екології міста, враховуючи темпи розвитку та забудови Львова.

У Львові почнуть інформаційну кампанію про переваги роботи крематорію – результат публічної консультації

На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Андрій Фендик доповнив, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації:

“За результатами сьогоднішнього обговорення, сподіваюся, робота щодо інформування населення про переваги кремації продовжиться, оскільки сама влада зацікавлена у будівництві сучасного крематорію”.

За підсумками заходу учасники долучилися до робочої групи від Львівської міської ради щодо побудови крематорію у Львові, а також готові долучатися до інформаційної кампанії.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Львові почнуть інформаційну кампанію про переваги роботи крематорію – результат публічної консультації