
Виконавчий комітет та депутати Львівської міської ради готові проводити спільні наради, планування, зустрічі із мешканцями Львова для боротьби з недбалим ставленням до пам’яток архітектури. Про це говорили на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 23 жовтня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники місцевої влади та депутати говорили про шкоду, яку завдають історичним надбанням Львова мешканці міста своєю недбалою поведінкою. Найбільше шкоди завдають особи, котрі є власниками приміщення і здають їх в суборенду. Вони часто роблять неякісний ремонт чи без дозволу змінюють планування майна, що не завжди позитивно впливає на загальний вигляд приміщень.
“Не стільки підприємці є проблемою для міста, бо вони приносять кошти у місцевий бюджет, скільки люди, котрі руйнують чи завдають шкоду багатолітнім будинкам, які придбали у свою власність”, – говорить Андрій Москаленко, заступник міського голови.
На даний момент, система штрафів за недбале поводження з майном, котре має історичну цінність, є дуже малою, аби власник відповідально до нього ставився.
“Дані штрафи потрібно збільшити в рази. Як приклад від 1700,00 грн до 170000,00 грн для фізичних осіб так і до 1700000,00 грн для юридичних осіб”, – продовжує заступник міського голови.
Також поліція не має достатніх повноважень, зокрема не може без спеціальної комісії затримувати власників, котрі шкодять архітектурі. Як результат, фактично не можливо притягнути до відповідальності людей, які нівечать історичні надбання, зазначає Лілія Онишко-Швець, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР:
“Для того, щоб поліція затримувала порушників, слід створити будівельну поліцію та надати їй права для цього”.
Важливою також є система дотацій та пільг міської ради для мешканців центральної частини міста. Також владі міста слід розуміти, в яких будинках проживають люди, які кошти і звідки їх виділяють на ремонт та утримання.
“Потрібно налагодити співпрацю між комісією Львівської міської ради та депутатською комісією по архітектурі, якої наразі немає, адже депутат може в персональному спілкуванні (бо він зацікавлена сторона) говорити з мешканцями про можливості програми дофінансування ремонтних робіт приватним помешканням у центрі міста”, – говорить депутат Львівської міської ради Сергій Івах.
В ході спілкування говорили про порозуміння та співпрацю комісій, боротьбу з дрібними хуліганами, різноманітним конкурсами графіті із залученням відомих осіб, використання спеціальних приміщень для муралів, роботу із соціальними категоріями молоді та залучення хуліганів до відновлювальних робіт.
“Як на мене важливим є момент, що дві комісії вирішили під час консультації працювати спільно та мають однакові думки щодо покарання зловмисників” – підсумував представник ГО “Центр UA” Андрій Фендик у Львівській області.
У підсумку домовилися про суттєве збільшення штрафів за недбале ставлення до історичних пам’яток, також планують покращити взаємодію влади з мешканцями центральної частини міста щодо можливостей ремонтів будинків за умови співфінансування з Львівської міської ради та провеcти роз’яснювальні роботи у навчальних закладах про важливість збереження реставрованого майна міста.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати