У Львівській міські раді планують багаторівневі паркування – результат публічної консультації

21 Листопада 2019
У Львівській міські раді планують багаторівневі паркування – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Львівській міські раді планують багаторівневі паркування – результат публічної консультації

У Львівській міській раді готують низку пропозицій до змін транспортної системи, щоб покращити ситуацію з великою кількістю автомобілів у центрі та місті загалом, а також надати жителям та гостям якісний громадський  транспорт. Про це говорили на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 19 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, громадських організацій, комунальних установ та журналісти говорили про те, як вирішити проблему із кількістю автомобілів у центрі міста. 

Як зазначив керівник управління транспорту ЛМР Орест Олеськів, проект стану міської мобільності перебуває на завершальній стадії. 

“Згідно з цим планом місто поділять на 4 зони та відповідно до цих зон створять трьохрівневу систему  паркінгів у місті. Кільце ближче до центру – підземні паркінги, друга зона – це перехоплюючі паркінги, а в районі місцевих магістралей (район залізниці) – багаторівневі паркінги вгору, а також паркінграйди – на всіх під’їздах у місто”, – розповів керівник управління транспорту Львова.

Учасники активно долучалися та дискутували про самі місця відведення під паркінги, пропонували конкретні місця, а представник влади коментував їхні пропозиції. Зокрема, пропонували створити паркінг  під пам’ятником Івана Франка, під площею Петрушевича, в районі клубу “Малевич”, в районі церкви Анни, біля бібліотеки Стефаника.

Місто потребує зміни руху громадського та приватного транспорту з врахуванням можливостей та мобільності, а також потреби громадян. Говорили учасники і про можливість безкоштовного паркування на нетривалий час, так би мовити, щоб людина могла виконати всі свої справи і поїхати з центру.

“Не потрібно старатися вирішити проблему підняттям цін на паркування, слід навпаки створити умови для водіїв, щоб ті не затримувалися в центрі міста, оминали центральну частину, а ще краще користувалися громадським транспортом”, – зазначив Андрій Маринюк.

В ході обговорення виступали різні учасники з різними думками та пропозиціями. Зокрема на їхню думку доцільно для вирішення проблеми залучати кошти, проводити роз’яснювальні роботи, налагоджувати якісну роботу громадського  транспорту виділеними лініями, створити велодоріжки, де можуть їхати електросамокати та велосипедисти, які стають альтернативою авта для переміщення по місту.

Іншою стороною вирішення проблеми є питання пошуку коштів. На думку Андрія Маринюка, слід налагодити співпрацю з бізнесом в місті: 

“Потрібно налагодити співпрацю із підприємцями, як приклад, виділяючи землю на околиці міста під забудову житлову чи торгову, мотивувати зменшенням вартості – побудовою паркінгу в місті”.

“На місто мабуть скоро чекають чергові зміни руху транспорту. Вони стануть можливими, якщо для цього виділять спеціальні лінії для руху громадського транспорту, введуть електронний квиток, створять зони для паркінгу. Також у Львові слід подбати за належний стан доріг, а самим львів’янам дотримуватися правил дорожнього руху”, – підсумував представник ГО “Центр UA” Андрій Фендик у Львівській області.

У підсумку домовилися про те, що потрібно найближчим часом чекати на чергову зміну в русі громадського транспорту, ремонт доріг та підняття цін на паркування в центральній частині.