У Криничанській ОТГ створять молодіжний центр та впровадять посаду молодіжного працівника – результат публічної консультації

29 Листопада 2019
У Криничанській ОТГ створять молодіжний центр та впровадять посаду молодіжного працівника – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Криничанській ОТГ створять молодіжний центр та впровадять посаду молодіжного працівника – результат публічної консультації

Представники молоді та селищної ради розроблять проект для створення Молодіжного центру. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 26 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, шкільного самоврядування, молодіжних організацій та мешканців громади обговорили, у який спосіб мотивувати молодь залишатись в Криничанській ОТГ.

Представник “Асоціації молодіжних центрів України” в Дніпропетровській області Владислав Мельничук окреслив основні переваги молодіжного центру для розвитку змістовного дозвілля – це створення безкоштовного co-working простору, залу для  проведення заходів, координаційного та інформаційного центру для молодіжної роботи:

“Молодіжний центр може стати основою для розвитку молодіжних ініціатив в регіоні. Дуже часто школярі можуть не відчувати себе комфортно в закладах освіти, а молодіжний центр стає альтернативою формальній освіті, місцем для втілення своїх ідей”.

Цю ідею підтримали і представники молоді. Школярі СЗШ №1 особливо висловились, що їм цікаво було б впровадити курси по навичкам, які не надає формальна освітня система:

“Було б круто мати можливість відвідувати курси по фотографуванню та дизайну, думаємо, це було б цікаво молоді. Можливо, домовитись з тренерами, щоб ці уроки надавались через Skype”.

На думку представника молодіжної громадської організації “Корінь екології” Михайла Троценка, їхня громадська організація робить багато проектів навіть на обласному рівні, але створення молодіжного центру та впровадження посади молодіжного працівника допомогло б підвищити їхню ефективність:

“Ми змогли б робити там більше заходів та залучати молодь до громадської діяльності, використовувати приміщення для роботи. Створення посади молодіжного працівника в ОТГ допомогло б будувати діалог з молодшим поколінням і органом місцевого самоврядування”.

За словами заступника селищного голови, керуючої справами (секретар) виконавчого комітету Вікторії Троценко, рада готова виділити приміщення для молодіжного центру але є значні проблеми з фінансовою спроможністю. Тому оптимальним рішенням було б створення робочої групи, яка змогла б шукати гранти та інвесторів для проекту. Представники молоді вже на консультації виявили ініціативу взяти участь в розробці проекту молодіжного центру. Також заступник селищного голови підтримала ініціативу створення посади молодіжного працівника в ОТГ. Найбільш доцільним варіантом вона вважає надання цих обов’язків людині, яка вже виконує дотичні функції.

“Цей варіант вирішення проблеми справді може бути ефективним та допомогти комунікації з молоддю. В нас вже є люди, які займаються молодіжною політикою в виконавчому комітеті. Частково це роблю я, частково начальник відділу освіти культури та спорту Ганна Манко. Але визначення чітких зобов’язань дозволить цій людині грунтовніше працювати над молодіжною політикою в ОТГ”, – завершила Вікторія Троценко.

На завершення заходу координатор ГО “Центр UA” Вірослав Цюп’як зазначив, що шукати варіанти вирішення проблеми будуть і надалі разом з громадськими організаціями, які долучились до публічної консультації:

“Вже незабаром буде сформована робоча група, яка втілюватиме рішення, що були підтримані на публічній консультації та напрацьовуватиме нові проекти”.

За підсумками заходу учасники домовилися створити ініціативну групу для розробки проекту Молодіжного центру в співпраці з селищною радою та визначити посаду, що буде відповідати за молодіжну роботу в ОТГ. Однак, питання розробки стратегії розвитку молодіжної політики та створення програм стажування для молоді вирішили відкласти на майбутнє.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Криничанській ОТГ створять молодіжний центр та впровадять посаду молодіжного працівника – результат публічної консультації