
Рада Краснопільської об’єднаної громади планує сприяти самозайнятості мешканців, у тому числі підтримувати фермерські господарства та кооперативи. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 13 грудня 2019 організувала ГО “Центр UA”.
Територія Краснопільської громади є придатною для розвитку овочівництва та садівництва, тому органи місцевого самоврядування прагнуть заохочувати мешканців до створення фермерських господарств або сільськогосподарських кооперативів, адже ці ініціативи у перспективі забезпечать мешканців робочими місцями.
В першу чергу, заступник селищного голови із питань діяльності виконавчих органів Василь Лавріненко звернув увагу присутніх на те, що Сумська область має найбільшу в Україні концентрацію маленьких сел (більше 100 чол.), які зникають, а це означає, щоб зберегти свою територію мешканцям слід об’єднуватись та впроваджувати зміни.
“Ми повинні взяти відповідальність у свої руки. Ніхто до нас не приїде надавати робочі місця, якщо ми не прикладемо для цього власних зусиль. Нам потрібно рухатись вперед і максимально використовувати той потенціал, який ми маємо. Органи місцевого самоврядування, зі свого боку, за допомогою програм підтримки мають можливість підтримати кооперативи”, – зазначив він.
Для цього начальник відділу економічного розвитку Віталій Расторгуєв надав на консультації інформацію щодо можливої підтримки ініціаторам у створенні сільськогосподарських кооперативів:
“На сьогодні існує Урядова програма підтримки кооперативів, наприклад, якщо ми говоримо про рослинництво, то Уряд компенсує 80% вартості саджанців. Існує також підтримка міжнародних програм, відповідно до яких, кооперативи мають подавати заявки на гранти. Також на території України діють франчайзингові схеми і можливе виділення земельної ділянки у межах громади під діяльність кооперативу або фермерського господарства”.
Більше того, на сьогодні створена сільськогосподарська дорадча служба в Сумській області, яка проводить навчання для всіх охочих ініціативних груп в області. Зокрема, юристка-консультантка Сумської торгово-промислової палати Світлана Колодяжна доповнила:
“У Краснопільської громади також є можливість замовити навчання на тему, яка вас цікавить. У травні торгово-промислова палата планує провести інвестиційний форум, де у представників громад буде можливість познайомитись із міжнародними партнерами та інвесторами. Це гарна можливість представити потенційним партнерам інвестиційний паспорт громади”.
Мешканці громади висловили свою зацікавленість у просуванні фермерських господарств із овочівництва, садівництва, а також розвитку молочних кооперативів. Селяни зауважили, що важливим на сьогодні є акцент на органічному виробництві, адже екологічний підхід до ведення сільського господарства набуває популярності.
“В Україні стрімко розвивається органічне виробництво, темпи зростання вищі, ніж в інших країнах Європи. Краснопільська громада має йти у ногу із часом, тим паче, якщо на це є державна і місцева підтримка,” – зазначив присутній на консультації фермер, Євген Старинський.
На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” у Сумській області Ірина Стасюк наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.
“За результатами сьогоднішнього обговорення сторони почули позиції один одного і переконались, що добробут громади залежить також від якісної кооперації всіх зацікавлених сторін у розвитку сільського господарства та підприємництва на території Краснопільської громади”, – наголосила громадська активістка.
За підсумками заходу учасники домовились у майбутньому запрошувати представників сільськогосподарської дорадчої групи Сумської області у громаду для проведення навчання та відвідувати заходи, які ініціює Сумська торгово-промислова палата.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати