У Краснопільській громаді інформуватимуть мешканців щодо запровадження бюджету участі – результат публічної консультації

16 Грудня 2019
У Краснопільській громаді інформуватимуть мешканців щодо запровадження бюджету участі – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Краснопільській громаді інформуватимуть мешканців щодо запровадження бюджету участі – результат публічної консультації

Відділ економічного розвитку Краснопільської селищної ради планує інформування мешканців щодо процесу запровадження партиципаторного бюджету у громаді за допомогою різних комунікаційних каналів, які запропонували самі учасники консультації: соціальні мережі, місцеву газету, розміщення інформації на дошках оголошення у старостинських округах. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 12 грудня 2019 організувала ГО “Центр UA”.

У 2020 році вперше у Краснопільській громаді планують провести конкурс проектів відповідно до механізму громадського бюджету (бюджету участі). Процес ефективного запровадження цього механізму потребує системного та якісного інформування мешканців усіх населених пунктів громади, тому представники органів місцевого самоврядування планують розгорнути широку інформаційну кампанію щодо запровадження бюджету участі. 

Присутній на консультації заступник голови із питань діяльності виконавчих органів Василь Лавріненко зазначив, що мешканці громади і так проявляють свою активність під час сесійних засідань, тому саме час запровадити “змагальність” їхніх ідей.

“Запровадження у громаді механізму бюджету участі є наступним кроком її демократичного розвитку. Мешканці нашої громади нерідко проявляють активність на сесійних засіданнях, у тому числі вносять свої пропозиції до реалізації бюджету, проте механізм бюджету участі дозволить подавати подібні пропозиції відповідно до конкурсу та затвердженої процедури”.

Утім, на сьогодні у мешканців відсутнє усвідомлення цінності громадського бюджету для громади. Тому за словами начальника відділу економічного розвитку та проектного менеджера Краснопільської ОТГ Віталія Расторгуєва, важливо показати позитивні приклади реалізації громадського бюджету, щоб переконати мешканців у користі цього механізму.

“Для початку ми плануємо виділити 100 тисяч грн. на реалізацію проєктів, до 50 тис. грн на один проєкт. Це невелика сума, проте вона дозволить активним громадянам реалізувати свої невеликі ідеї,”  – зазначив він. 

На думку учасників консультації доречно підтримувати не тільки онлайн комунікацію із мешканцями щодо бюджетного процесу загалом і бюджету участі зокрема, а й систематично проводити зустрічі-обговорення у Палаці Культури.

“Мешканці ОТГ відвідують звітування представників ради громади, старост та депутатів і зазвичай мають багато питань щодо реалізації бюджетних коштів, тому не залишаться байдужими і до заходів щодо громадського бюджету”, – зауважила  виконуюча обов’язки директорки Краснопільського Палацу Культури, Оксана Дрозд.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” у Сумській області Ірина Стасюк наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“За результатами сьогоднішнього обговорення дуже важливим є те, що вдалось створити діалог між активними громадянами, які готові впливати на бюджет та радою громади, та представниками органів місцевого самоврядування. Сторони почули позиції один одного і переконались, що майбутнє громади залежить у тому числі і від якісної роботи над залученням мешканців до бюджетного процесу”, – наголосила громадська активістка.

За підсумками заходу учасники домовились посилити комунікацію щодо запровадження механізму бюджету участі зокрема та усього бюджетного процесу загалом.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Краснопільській громаді інформуватимуть мешканців щодо запровадження бюджету участі – результат публічної консультації