У Козельщинській ОТГ шукатимуть кошти для встановлення сортувальних баків – результати публічної консультації

02 Серпня 2019
У Козельщинській ОТГ шукатимуть кошти для встановлення сортувальних баків – результати публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Козельщинській ОТГ шукатимуть кошти для встановлення сортувальних баків – результати публічної консультації

Забезпечити всю територію ОТГ послугою централізованого вивезення сміття, встановити баки для роздільного збору сміття та заробляти на вивезенні відходів завдяки співпраці з підприємцями – так планують організувати систему поводження з ТПВ на території Козельщинської ОТГ. Про це домовилися представники селищної ради та місцеві жителі під час публічної консультації із заінтересованими сторонами, яку провела 30 липня ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, комунальних підприємств, бізнесу та навчальних закладів, обговорили шляхи вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами. На думку учасників заходу, до вирішення проблеми варто підходити комплексно та починати з навчання дітей та молоді в школах, ВУЗах і просвітницької кампанії серед населення. 

Вчителька Козельщинського ліцею Олена Гордієнко підкреслює необхідність проведення навчальних семінарів для учнів:

“Більшість дітей є активними в екологічних питаннях, постійно підтримують прибирання селищ та потребують додаткових знань з сортування сміття та поводження з ним в побутових умовах. Коли діти займуться сортуванням і вдома, це стане прикладом для родини, тоді загалом, пришвидшиться процес переходу на сортування усієї ОТГ”.

У Козельщинській ОТГ шукатимуть кошти для встановлення сортувальних баків - результати публічної консультації

Також ідею з семінарами та просвітницькою діяльністю підтримав директор КП “Козельщина” Юрій Білаш. Він відзначив, що самосвідомих громадян, які сортують сміття не так багато, тож потрібна загальна освітня програма. Рух громади в напрямку централізованого та роздільного збору сміття підтверджує і керівництво Козельщинської ОТГ. 

“Зараз ми поставили перед собою задачу “покриття” всієї ОТГ послугою збору та вивезення сміття, а це 41 населений пункт. Встановлюємо баки та привчаємо людей до такої системи, наступним кроком вже будуть баки для сортованого сміття. Виконавчий комітет працює у цьому напрямку, зокрема розраховує вартість встановлення контейнерів для пластику та скла, вирішує питання збуту сміття”, – зазначає перший заступник селищного голови Анатолій Срібний.

Як показує досвід вирішення місцевих проблем в інших ОТГ, позитивний результат можливий лише за активної участі представників усіх заінтересованих сторін. 

“Відзначу, що лише завдяки співпраці влади, бізнесу, місцевих активістів та жителів вдасться вирішити це питання. Інструмент публічних консультацій саме покликаний для налагодження діалогу в громаді між усіма зацікавленими сторонами задля вирішення таких проблем, як сортування сміття”, – підкреслила представниця ГО “Центр UA” Альона Гончаренко. 

За результатами публічної консультації, учасники дійшли згоди, що всі вони готові працювати у зазначеному напрямку та шукати додаткові можливості фінансування її вирішення, як то підтримка з обласного бюджету, державного чи проектів міжнародної технічної допомоги.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Козельщинській ОТГ шукатимуть кошти для встановлення сортувальних баків - результати публічної консультації