У Коропській ОТГ запрацює програма стерилізації домашніх та безпритульних тварин — результат публічної консультації

06 Серпня 2019
У Коропській ОТГ запрацює програма стерилізації домашніх та безпритульних тварин — результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Коропській ОТГ запрацює програма стерилізації домашніх та безпритульних тварин — результат публічної консультації

Рада Коропської ОТГ разом із зооволонтерами, ветеринарною лікарнею та профільними службами реалізує програму стерилізації домашніх та безпритульних тварин. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 1 серпня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, зооволонтери, керівництво Коропського районного управління Держпродспоживслужби, представники лікарні ветеринарної медицини та експерти обговорили, як гуманно зменшити кількість безпритульних тварин та почати програму стерилізації домашніх тварин в об’єднаній громаді. Зокрема, приділили увагу питанням підвищення кваліфікації працівників ветеринарної лікарні та створенню громадської організації зоозахисників Коропа.

За словами завідувача епізоотологічним відділом Коропської районної лікарні ветеринарної медицини Миколи Махновця, у громаді кількість безпритульних тварин порівняно невелика. Натомість є багато домашніх, яких відпускають на самовигул і яких часто приймають за безпритульних:

“Треба почати програму стерилізації саме з домашніх тварин, оскільки під час самовигулу вони розмножуються і кількість безпритульних щенят та котів збільшується”, – зазначив він. 

У підтримку цієї ідеї зооволонтери запевнили, що охочих простерилізувати своїх улюбленців у Коропі дуже багато, навіть платно, але раніше такої можливості не було. 

Керівник Коропської районної лікарні ветеринарної медицини Микола Поліщук підтвердив, що на сьогоднішній день маленьких тварин у лікарні справді не стерилізують. Для того, щоб у лікарні почали оперувати собак та котів, він озвучив потребу у підвищенні кваліфікації коропських лікарів ветеринарної медицини:

“Наразі нашим лікарям не вистачає вмінь та навичок оперувати маленьких тварин, але вони готові навчатися, лікарня в повній мірі розуміє потребу реалізувати програму стерилізації у громаді”.

У Коропській ОТГ запрацює програма стерилізації домашніх та безпритульних тварин — результат публічної консультації

Начальниця чернігівського КП “ВСЦ “Крок до тварин” Тетяна Діденко запропонувала коропським ветеринарам пройти відповідне навчання на базі чернігівського ветеринарно-стерилізаційного центру:

“Ми готові безкоштовно передавати досвід коропським спеціалістам і на прикладі нашого центру показати, як реалізується програма стерилізації домашніх та безпритульних тварин Чернігова”.

Заступник начальника Коропського районного управління Держпродспоживслужби Юрій Мозговий зазначив, що служба виділить кошти на відрядження спеціалістів до Чернігова.

Першу зустріч коропських ветеринарів з чернігівськими спеціалістами вирішили провести вже наступного дня після консультації. Більше того, для опіки над безпритульними тваринами Коропщини, підтримки програми стерилізації та об’єднання ініціатив зоозахисників зооволонтерка Таїсія Онопка запропонувала створити окрему громадську організацію: 

“Об’єднавшись, зооволонтери зможуть ефективніше підтримувати програму стерилізації на рівні громади, проводити бесіди з поліцією, підвищувати рівень зоовідповідальності. Оскільки домашніх тварин стерилізуватимуть господарі за власний рахунок, організація поставить скриньки по громаді для збору коштів на стерилізацію та лікування безпритульних тварин”, – зазначила вона, а зооволонтерка Валентина Ганус погодилась зайнятися процесом реєстрації ГО.

Також зооволонтери погодилися брати участь у вилові безпритульних тварин для їх перевезення на стерилізацію. Директор КП “Благоустрій” Сергій Мурашко запропонував використовувати для цього автомобіль з вантажним відділенням, який є у комунального підприємства:

“У нашого КП уже є автомобіль з вантажним відділенням, яке можна використовувати для перевезення тварин, інше необхідне обладнання для вилову слід закупити за кошти бюджету громади”.

У Коропській ОТГ запрацює програма стерилізації домашніх та безпритульних тварин — результат публічної консультації

Учасники консультації погодилися з начальницею чернігівського КП “ВСЦ “Крок до тварин” Тетяною Діденко, яка зазначила, що оскільки у громаді наразі порівняно невелика кількість безпритульних тварин, то створювати для них притулок буде неефективним рішенням, на відміну від реалізації програм стерилізації та реєстрації. Коли тварини будуть стерилізовані, щеплені та зареєстровані, то і потреба у притулку з часом стане неактульною. Паралельно з програмою стерилізації чернігівська експертка також рекомендувала розпочати програму реєстрації безпритульних і домашніх тварин: 

“Зараз є всі умови для швидкої та зручної реєстрації тварин, від безкоштовного програмного забезпечення до недорогих бірок, чіпів та жетонів, для безпритульних і домашніх тварин відповідно”.

Вона також запропонувала коропським зооволонтерам інформаційну підтримку, порадивши залучати до процесу інформування мешканців щодо потреби у стерилізації та реєстрації домашніх тварин місцевих лідерів думок, особливо духовенство, які б допомогли розвіяти міфи про стерилізацію тварин.

На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Денис Мурза наголосив, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації:

“Думаю, що громаді таки вдастся запустити реально дієву програму стерилізації тварин, яка дозволить принаймні закласти фундамент вирішення проблеми у 2019 році”, – наголосив громадський активіст.

За підсумками заходу представники відповідних служб та закладів а також зооволонтери розподілили між собою  обов’язки, домовились про навчальні поїздки з начальницею чернігівського ветеринарно-стерилізаційного центру, водночас місцева влада пообіцяла закупити необхідний інвентар та надати транспорт для перевезення безпритульних тварин на стерилізацію, аби заходи були безпечними для людей та тварин. 

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Коропській ОТГ запрацює програма стерилізації домашніх та безпритульних тварин — результат публічної консультації