У Кіптівській ОТГ створять молодіжну раду — результат публічної консультації

25 Листопада 2019
У Кіптівській ОТГ створять молодіжну раду — результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Кіптівській ОТГ створять молодіжну раду — результат публічної консультації

Рада Кіптівської ОТГ разом із представниками учнівської молоді та активними мешканцями створять молодіжну раду. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 21 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, учнівської молоді, керівники закладів культури та активні мешканці громади обговорили, як запустити молодіжну раду Кіптівської ОТГ. Зокрема, приділили увагу питанням комунікації молоді та місцевої влади.

Начальниця відділу культури, сім’ї, молоді та спорту Кіптівської ОТГ Ірина Дубик зазначила, що перший крок до створення молодіжної ради вже зроблено:

“У минулому році сільська рада затвердила положення про молодіжну раду, але розуміння з ким її створювати не було. Сьогодні ми зібралися разом з найактивнішими представниками учнівської молоді і саме їхнє бажання впливати на життя громади та молодіжну політику у ній має увінчатися успіхом”. 

Цю думку підтримав голова Городнянської молодіжної ради, учень 11 класу,  Максим Страдомський. Він поділився своїм досвідом створення і діяльності молодіжної ради Городні та запевнив кіптівських учнів, що саме від них має залежати майбутнє їхньої громади, а для цього слід об’єднуватись і починати впливати на політику громади:

“У Городнянській громаді саме наша молодіжна рада проводить найкрутіші фестивалі, дискотеки та кінопокази, її представники беруть участь у різноманітних тренінгах, подорожують разом з колегами з інших громад по всій країні та постійно знаходять можливості для саморозвитку”. 

За його словами, на засіданнях ради громади молодь впливає на те, якою буде громада у найближчій перспективі, тому він закликав:

“Якщо вам набридли заходи на рівні школи або громади, які для вас робить хтось інший і ви маєте ідеї, як зробити їх крутішими та цікавішими, якщо ви хочете розвиватись у своїй громаді та впливати на стан речей у ній, то молодіжна рада  найкращий інструмент, аби почати це робити”, – завершив Максим Страдомський.

У Кіптівській ОТГ створять молодіжну раду — результат публічної консультації

За словами учнів старших класів шкіл Кіптівської ОТГ, у них є багато ідей, як зробити життя молоді у громаді кращим та цікавішим, але досі у них не було інструменту для впливу на молодіжну політику:

“Сподіваюсь, що завдяки молодіжній раді ми зможемо власноруч впливати на ті речі, які важливі для нас та нашого розвитку, і влада нашу думку буде не просто чути, вона до неї дійсно дослухатиметься”, – зазначила учениця Вікторія Савченко. 

Багато дискусій викликало те, як влада комунікуватиме з молоддю стосовно подальших кроків зі створення ради. Учасники консультації зійшлися на тому, що вирішити це питання допоможе єдина група у соціальній мережі та спільний чат, до якого будуть долучені усі, хто забажає працювати над створенням та діяльністю ради.

Попри те, що є велика потреба у налагодженні зв’язку та об’єднанні зусиль, влада вже має що запропонувати молодим людям. Спеціалістка відділу культури, сім’ї, молоді та спорту Кіптівської ОТГ Катерина Биковець розповіла учням про молодіжний простір на базі Прогресівського будинку культури, який сьогодні стабільно функціонує:

“Це тепле, просторе та гарно оздоблене приміщення, постійний WIFi, комп’ютери, бібіліотека, місце для фітнесу, зал для репетицій музичних гуртів. Молодіжна рада має свою “базу”, а ви – своє місце тяжіння, свій простір, тож користуйтеся”, – закликала вона. 

На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Денис Мурза наголосив, що робота над молодіжною політикою громади має продовжуватися і після консультації.

“Сподіваюся, за результатами сьогоднішнього обговорення Кіптівська громада отримає не тільки дієву молодіжну раду, але і впевненість, що у громади є успішне майбутнє, і воно починається з молоді”, – наголосив громадський активіст.

За підсумками заходу представники ради ОТГ домовилися із учнівською молоддю розпочати роботу над створенням молодіжної ради та підготовку до організаційного засідання.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Кіптівській ОТГ створять молодіжну раду — результат публічної консультації