У Гніздичівській громаді з’являться власні контейнери для роздільного сміття – результат публічної консультації

29 Листопада 2019
У Гніздичівській громаді з’являться власні контейнери для роздільного сміття – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Гніздичівській громаді з’являться власні контейнери для роздільного сміття – результат публічної консультації

Влада міста громади самостійно виготовлятиме контейнери для сортування сміття і займатиметься його вивезенням. Про це домовилися на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 26 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцеві мешканці, депутати, молодь, школярі, вчителі та представники влади обговорили, як можна стимулювати населення сортувати сміття. Наразі у Гніздичівській громаді відбувається тільки загальний вивіз сміття з дому на один полігон.

У Гніздичівській громаді вже давно обговорюється процес організації сортування та вивезення сміття, влада також розробила певні пропозиції. За словами керуючого справами Гніздичівської ОТГ Івана Салдана, селищна рада готова закупити сітки та самостійно виготовити контейнери, бо так дешевше.

“Ми сподіваємося на співпрацю з місцевими підприємцями, котрі можуть долучилися до виготовлення смітників для сортування скла та пластику. Ми готові виділити кошти з бюджету за частину контейнеру, а іншу частину підприємці”, – зазначив він. 

Також під час консультації обговорювали питання вивезення сортованого сміття. Позитимним моментом є близьке розташування громади біля міст Жидачева та Стрия, що спрощує довезення на пункти прийому. За словами керуючого керуючого справами Івана Салдана, вивозити сортоване сміття для Гніздичівської ОТГ найкраще самостійно і не залежати від фірми, котра займається вивозом ТПВ: 

“Ми маємо власний трактор та причіп. Фірми, котрі приймають скло та пластик знаходяться на початку Жидачева, а це 20 хвилин їзди трактором з Гніздичева”.

Учасники консультації говорили, що мешканцям важливо знати, що сортоване сміття утилізують неправильно і не вивозять на загальне сміттєзвалище.

“У школі ми постійно сортували сміття, але приїжджала машина і все забирала в один контейнер. Діти тоді почали заявляти, а навіщо ми будемо сортувати це сміття, коли його і так вивозять в одне місце. Так само буде із мешканцями громади, тому потрібно провести інформаційну кампанію та пояснити, що все сміття вивозять на відповідну фірму, а за його здачу отримують кошти”, – зазначив заступник директора Гніздичівської школи Олександр Трачук.

Під час консультації також обговорювали про те, куди спрямовувати отримані кошти та в підсумку домовилися, що кошти за здане сміття будуть передавати на потреби школи, щоб діти могли визначити, що їм потрібно для покращення навчання.

“Важливо та приємно, коли до проблеми підходять комплексно та з розумінням. Гніздичівська громада показала приклад, як вирішити проблему із сміттями, а отримані кошти від сортування та вивезення його спрямувати на дітей”, – зазначив регіональний координатор ГО “Центр UA” у Львівській області Андрій Фендик.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Гніздичівській громаді з'являться власні контейнери для роздільного сміття - результат публічної консультації