У Дунаєвецькій міській ОТГ платимуть за рекламу відповідно до місця розміщення – результат публічної консультації

22 Липня 2019
У Дунаєвецькій міській ОТГ платимуть за рекламу відповідно до місця розміщення  – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Дунаєвецькій міській ОТГ платимуть за рекламу відповідно до місця розміщення – результат публічної консультації

Рада Дунаєвецької міської ОТГ прийме нове положення про розміщення зовнішньої реклами на території громади.  Про це домовилися на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 19 липня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади та підприємців обговорили основні пункти, котрі повинні бути в новому положенні про розміщення реклами у Дунаєвецькій міській ОТГ. 

За словами депутата Дунаєвецької міської ради Миколи Островського, варто одразу ж розділяти брендування магазинів, офісів, торгових точок та рекламу. Це потрібно чітко визначити у новому положенні про рекламу. Окрім того, слід звернути увагу і на розміщення рекламних засобів у селах та селищах громади, бо у чинному документі це питання не враховано.

“Можливо когось зацікавить розміщення реклами не тільки в Дунаївцях, але в інших населених пунктах громади. Тому важливо прописати ці території окремим пунктом”, – зазначив він. 

Учасники консультації вирішили зробити диференційовану оплату за розміщення реклами на території громади. Визначили 4 зони, на вартість яких впливатиме декілька складових, зокрема відповідність кількості населення чи транспорту, що проходить через зону.

Окремо згадали про використання штендерів. Вони часто заважають проходу тротуаром та проїзду прибиральної техніки.

“Використання штендерів – важливий елемент реклами, особливо для підприємців-початківців. Їхнє використання не варто забороняти”, – зауважив голова Ради підприємців Владислав Городецький.

У Дунаєвецькій міській ОТГ платимуть за рекламу відповідно до місця розміщення  – результат публічної консультації

Під час обговорення цього питання учасники консультації дійшли спільної позиції, що у місцях використання штендерів повинно бути мінімум 1,5 метри для проходу мешканців чи проїзду техніки.

Що ж стосується обмежень, то усі учасники заходу вирішили встановити лише декілька. Це реклама алкоголю та тютюну, яка повинна бути не ближче ніж 300 метрів від дитячих садочків, шкіл та інших навчальних закладів. Також, на їхню думку, варто заборонити розміщення реклами на комунальних установах та організаціях.

На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Олег Черненко наголосив, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“За результатами сьогоднішнього обговорення, вдалось вийти на низку пунктів, котрі ляжуть в основу нового положення про зовнішню рекламу в Дунаєвецькій ОТГ. Сподіваюсь депутатський корпус при ухваленні рішення по цьому документу врахує позиції всіх заінтересованих сторін”, – наголосив громадський активіст.

За підсумками заходу учасники домовились внести озвучені позиції у новий документ та прийняти його до кінця року.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Дунаєвецькій міській ОТГ платимуть за рекламу відповідно до місця розміщення  – результат публічної консультації