У Дубівській ОТГ готові створити кілька вільних просторів для молоді – результат публічної консультації

18 Грудня 2019
У Дубівській ОТГ готові створити кілька вільних просторів для молоді – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Дубівській ОТГ готові створити кілька вільних просторів для молоді – результат публічної консультації

Вільний простір, спілкування з владою онлайн та колаборація – про це домовилися молодь та влада Дубівської ОТГ на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 13 грудня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

Керівництво Дубівської ОТГ, яка врізана у місто Ковель, хоче зберегти молодь у громаді та дати їй можливості розвиватися. Тож, на публічній консультації молоді активісти разом із головою громади визначали молодіжні проблеми в ОТГ та шляхи її вирішення.

Питанням для вирішення номер один була проблема відсутності вільного простору для молоді. Мовляв, молодь бажає мати місце, де можна збиратися, спілкуватися, навчатися, але цей простір має бути за межами школи і неформальним. Проте, молодь в Дубівській ОТГ цю проблему бачить по-різному. Адже одні мешкають у селах, інші – у Ковелі. Останні відповідно користуються благами міста.

Учень Дубівської ЗОШ Назар Карпук мешкає у селі Городище. Він розповів, що йому та його друзям немає, де збиратися у селі. Відсутній будь-який простір для самореалізації. Також в селі немає спортивного майданчика. Тож, він зі своїми друзями зробили саморобні турнікети. На зауваги молодого активіста відрегував голова громади Роман Троцюк.

“У нас сьогодні в Городищі можна зробити такий громадський простір, адже в нас є частина школи, яку не використовують. …Якщо є ініціатива, ми можемо виділити місце, там є окремі входи”, – повідомив очільник громади.

Питання щодо молодіжного простору постало й серед молоді із села Дубове. Тут Роман Троцюк пояснив, що є кілька варіантів розвитку. Можна виділити місце у будинку культури, який знаходиться біля школи. Інший варіант – освоїти будівлю, яку громаді віддає спілка агровиробників. На думку сільського голови, ця будівля може стати ідеальним приміщенням для молодіжного простору. Щоправда, це бачення на перспективу, адже будівлю треба суттєво відремонтувати.

Також зазначили і про проблему серед молоді у селі Вербка. Частина молоді навчається у місцевій школі ОТГ, але мешкає у місті Ковелі. Тож, проблема молодіжного простору серед цієї молоді не стояла так гостро. Утім, під час обговорення випливло ще одне важливе питання: це активність самої молоді та відсутність на території ОТГ громадських організацій.

Роман Троцюк також погодився, що відсутність громадських ініціатив впливає і на роботу ради. До прикладу, коли сільрада хоче подати проект на залучення грантових коштів, то доводиться скористатися послугами сусідніх громадських організацій. Тож, варто очікувати, що в Дубівській ОТГ незабаром буде зареєстрована власна громадська організація.

Загалом, за результатами публічної консультації у представників місцевої влади виокремилося розуміння проблем у сфері молодіжної політики і є всі шанси, що незабаром у Дубівській ОТГ запрацює перший молодіжний простір, де молодь зможе збиратися, спілкуватися, проводити різні майстер-класи та генерувати ідеї для розвитку громади.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Дубівській ОТГ готові створити кілька вільних просторів для молоді – результат публічної консультації