
Для того, щоб збільшити інвестиційну привабливість Дашівської ОТГ, будуть більш активно та якісно розповідати про громаду в соцмережах та створять інформаційно-презентаційний ролик. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 31 липня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники місцевої влади, бізнесу та небайдужі мешканці обговорили можливості вирішити проблему з низькою інвестиційною привабливістю Дашівської ОТГ. Для більшості учасників консультації важливим було питання, з чого почати, аби інвестори звернули увагу на різні об’єкти та туристичний потенціал громади.
За словами секретаря Дашівської ОТГ Світлани Войченко, селищна рада дуже добре усвідомлює важливість розвивати інвестиційний потенціал громади. Тому під час розробки Стратегічного плану Дашівщини, одним з пріоритетів стало залучення інвестицій.
“Зазвичай влада спрямовує свої зусилля на інфраструктуру та побутові проблеми, як кажуть, те, що ближче до людей і те, що має видимий та швидкий результат. Хоч іноді варто змістити фокус саме на інвестиції, адже це те, що не так швидко, але принесе додаткові робочі місця, кошти в громаду, відповідно з них можна буде утеплити школи, садочки, зробити дороги, тощо”, – зазначила вона.
Керівниця відділу культури, освіти, молоді та спорту Ольга Долгова зауважила, що можна залучати інвестиції через розвиток туризму, адже Дашівська ОТГ має величезний потенціал, різні історичні об’єкти та багату історію.
“Припустимо, якщо взяти наше лісове господарство, куди з’їжаються на полювання, навіть з інших країн, територія надзвичайно гарна. Там можна проводити інтерактивні екскурсії “стежками партизанської слави”. І я вже не кажу про історичні пам’ятки, про “Острів кохання”, у нас є, на що подивитись. Але і тут необхідний системний підхід, зокрема створення туристичної програми, маршрутів, карти та інше”.

Найактуальнішим питанням було те, як про Дашівську ОТГ говорять в медіа. Людмила Васильєва, радниця Вінницького ЦРМС з комунікацій, звернула увагу на необхідності дбати про імідж громади. На її думку, важливо якісно та активно вести і фб-сторінки, і сайт.
“Жителі громади, які живуть за “високим парканом” – закриті від сусідів, суспільства та інвестора, в тому числі. Таким не позичать грошей, адже про них нічого не знають, тож сьогодні необхідно презентувати себе на загал. Громадам варто генерувати інформацію та користуватись усіма доступними ресурсами, розповідати про життя людей, мати своє “обличчя”, презентувати можливості та інвестиційні об’єкти і працювати над брендом території”, – зазначила експертка.
Крім цього, як зауважив голова Дашівської ОТГ Сергій Тітаренко, на території громади слід дивитись більш глобально та проаналізувати чим можна привабити інвестора. Він поділився досвідом, який отримав у Канаді, де округи залучають інвестиції, відповідно до своїх переваг. Як приклад, там, де ґрунт придатний для виноградників, розвивають виноробство, створюють музеї, проводять екскурсії. В іншому окрузі, де берегова зона понад 800 км, відповідно розвивають туристичний бізнес.
“Інвестор має знати чи є дороги, вода, інфраструктура і головне, робоча сила. Жоден інвестор не прийде туди, де немає кому працювати. І зрозуміло, потрібно себе рекламувати. Тож будемо використовувати соціальні мережі і залучимо фахівців, кошти, аби зробити якісне рекламне відео чи рекламну продукцію, щоб презентувати громаду інвесторам”, – зауважив селищний голова.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Олена Данілова наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.
“За результатами сьогоднішнього обговорення, ми зрозуміли, що найбільший потенціал Дашівської ОТГ – це туристичний напрямок, і саме крізь призму розвитку туризму громада планує залучити інвесторів на території Дашівщини”, – наголосила громадська активістка.
За підсумками заходу учасники домовилися, що першим кроком до залучення інвесторів у Дашівську ОТГ буде якісне позиціонування громади в онлайн просторі. А саме, найближчим часом створять інформаційний відеоролик про ОТГ.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати