У Черкаській ОТГ створять та підтримуватимуть функціонування ОСББ – результат публічної консультації

23 Вересня 2019
У Черкаській ОТГ створять та підтримуватимуть функціонування ОСББ – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Черкаській ОТГ створять та підтримуватимуть функціонування ОСББ – результат публічної консультації

Співвласники багатоквартирних будинків Черкаської ОТГ розпочнуть процес створення ОСББ для вирішення проблеми з погіршенням стану багатоквартирних будинків.  Про це домовилися на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 20 вересня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, мешканці багатоквартирних будинків та представники ОСББ обговорили можливості вирішення проблеми з неякісними послугами з управління будинками та прибудинковими територіями. Найбільше уваги приділили питанню залучення додаткового фінансування для утримання багатоквартирних будинків.

За словами головної спеціалістки відділу економічного розвитку, інвестицій та ЖКГ Черкаської ОТГ Світлани Сироватки, з 14 багатоквартирних будинків, які розташовані на території ОТГ, співвласники створили ОСББ лише в трьох. Водночас в громаді не існує комунального підприємства, яке б могло надавати послуги з утримання та обслуговування багатоквартирних будинків. 

“В нас у громаді 14 багатоквартирних будинків, ОСББ створили лише три, інші або не готові брати на себе відповідальність, або вважають, що утримання та ремонтування будинків має фінансуватись з бюджету та силами селищної ради ОТГ. Наразі ми не можемо це робити, оскільки в нас відсутнє КП з відповідною ліцензією, та поки мешканці не звертались до нас з таким проханням”.

На думку співвласниці одного з багатоквартирних будинків Тетяни Потапової, причинами того, що в громаді  існує лише три ОСББ, є негативна історія з капітальним ремонтом одного з будинків за фінансової підтримки Слов’янської РДА.

“Люди не хочуть створювати ОСББ бо бачать поряд з собою ОСББ, у якому 10 років тому розпочали капітальний ремонт, але так і не закінчили й досі, бо РДА не виділила весь обсяг запланованих коштів. І також вони не хочуть сприймати інформацію про успішні історії функціонування ОСББ, навіть в нашій громаді”.

У Черкаській ОТГ створять та підтримуватимуть функціонування ОСББ – результат публічної консультації

Світлана Сироватка, зазначила на необхідності проведення роботи з інформування мешканців про переваги створення ОСББ або інших форм управління будинком.

Голова правління ОСББ “Городок-2009” Марина Сидько підтримала ідею інформування мешканців про переваги ОСББ. Зокрема, на її думку, потрібно акцентувати увагу на необхідності встановлення тарифів на обслуговування будинку, що будуть покривати необхідні витрати.

“В нашому ОСББ стан будинку наразі є найменш критичним, ніж у цілому по громаді, але внесків на утримання будинку у належному стані все одно не вистачає. Тому ми плануємо поступово їх підвищувати, тому вже почали проводити роботу з роз’яснення іншим співвласникам будинку про цю необхідность”.

За словами голови ОСББ “Мрія” Віктора Войтюка, необхідна додаткова підтримка ОСББ, зокрема через навчання мешканців ефективному управлінню та написанню грантових заявок на утеплення. Також пан Віктор зазначив на необхідності фінансової підтримки з боку ОТГ, яка може бути направлена на співфінансування проектів з ремонту та підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків.

На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Леонід Сітченко наголосив на необхідності продовження роботи і після консультації. Зокрема у напрямку налагодження співпраці між співвласниками будинків та владою.

“За результатами сьогоднішньої консультації, сподіваюся, вдасться налагодити діалог між владою та власниками квартир, а також організувати передачу досвіду від успішних ОСББ до тих що тільки почнуть створюватись”.

За підсумками заходу учасники домовились увідповіднити тарифи на обслуговування будинків до реальних потреб, провести конкурс на управління багатоквартирними будинками, які ще не визначились з формою управління будинком, та розпочати кампанію з популяризації ОСББ.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Черкаській ОТГ створять та підтримуватимуть функціонування ОСББ – результат публічної консультації