У Чемеровецькій ОТГ допомагатимуть підприємцям розвивати бізнес – результат публічної консультації

03 Жовтня 2019
У Чемеровецькій ОТГ допомагатимуть підприємцям розвивати бізнес – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Чемеровецькій ОТГ допомагатимуть підприємцям розвивати бізнес – результат публічної консультації

Влада Чемеровецької ОТГ планує провести навчання місцевих підприємців з розвитку бізнесу. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 27 вересня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади та бізнесу обговорили, як вирішити проблему нестачі робочих місць в Чемеровецькій селищній ОТГ. Адже через відсутність роботи місцеві мешканці виїжджають з громади. 

Головною перешкодою для розширення бізнесу в Чемеровецькій ОТГ є відсутність ринків збуту товару. Про це зауважили присутні на публічній консультації підприємці. Водночас досить дорогою є процедура стандартизації товарів, для їхнього постачання на європейські ринки.

За словами заступниці голови Чемеровецької селищної ОТГ Юлії Повар, керівництво громади готове сприяти інвесторам, котрі бажають працювати на території громади.

“На території громади є достатня кількість вільних  не занедбаних приміщень, які можемо передати інвестору. Окрім того, маємо законсервоване приміщення ПТУ, котре можна використати як базу для виховання кадрів роботодавцю”, – зазначила вона. 

Варто зауважити, що громада вже має інвестиційний паспорт. В ньому зазначено всі переваги та можливості для інвестування в Чемеровецьку селищну ОТГ.

Директор Чемеровецької філії Хмельницького обласного центру зайнятості Любов Бевз нагадала про можливість відшкодування ЄСВ для роботодавців.

У Чемеровецькій ОТГ допомагатимуть підприємцям розвивати бізнес – результат публічної консультації

Також у кожної громади є потенціал для розвитку локального бізнесу через об’єднання домашніх господарств у кооперативи, проте учасники публічної консультації зазначили, що на даний момент в Чемеровецькій селищній ОТГ відсутні лідери, котрі б змогли об’єднати мешканців.

“Були спроби започаткувати кооперативи. Проте вони зазнавали невдачі через відсутність людей, котрі б змогли очолити такі утворення”, – зауважила начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Тетяна Скоб’як.

Одним з виходів із ситуації можуть стати навчальні тренінги для підприємців, котрі вже працюють в громаді. У такий спосіб бізнес матиме змогу розширитись та залучити більше працівників.

“Керівництво громади може ініціювати навчання для вже існуючих підприємців. Також потрібно шукати можливості для обмінних поїздок наших бізнесменів. Щоб вони могли перейняти кращі практики ведення бізнесу як в Україні, так і закордоном”, –  зауважила заступниця голови Чемеровецької селищної ОТГ Юлія Повар.

Перспективним напрямком для розвитку бізнесу в Чемеровцькій ОТГ є зелений туризм, оскільки частина громади знаходиться в межах національного природного парку Подільські Товтри. Учасники консультації зазначили, що можливе прокладення туристичних маршрутів та відповідне інформування про їх наявність. 

“Ця консультація дозволила “звірити годинники” всім, хто може забезпечити збільшення робочих місць в громаді. Сподіваюсь ми продовжимо роботу в цьому напрямку та працездатне населення перестане виїжджати з громади”, – прокоментував захід представник ГО “Центр UA” у Хмельницькій області, Олег Черненко.

За підсумками консультації керівництво громади вирішило сприяти збільшенню кількості робочих місць через популяризацію потенціалу Чемеровецької селищної ОТГ серед потенційних інвесторів та проведення просвітницьких заходів для місцевого бізнесу.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Чемеровецькій ОТГ допомагатимуть підприємцям розвивати бізнес – результат публічної консультації