У Брацлавській ОТГ напишуть програму з розвитку туризму – результат публічної консультації

16 Грудня 2019
У Брацлавській ОТГ напишуть програму з розвитку туризму – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Брацлавській ОТГ напишуть програму з розвитку туризму – результат публічної консультації

Брацлавська ОТГ ініціює створення програми з розвитку туризму, яка покроково міститиме завдання для збільшення туристичної привабливості громади Про це домовилися на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 12 грудня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, депутати, підприємці, працівники відділів селищної ради, громадські активісти та небайдужі мешканці обговорили, як вирішити проблему з несистемним підходом використання туристичного потенціалу Брацлавської ОТГ. Найбільше уваги приділили питанню: з чого варто розпочати та якими мають бути перші кроки.

За словами Наталії Ігнатенко, представниці ГО “Інститут розвитку Брацлавщини” потенціал Брацлавської ОТГ вражаючий, архітектурні, археологічні пам’ятки, музеї, природа, Брацлав поєднав польську, українську, єврейську, старообрядницьку історію. Сюди приїжає багато хасидів, а колись це взагалі було містечко, куди постійно приїжджали туристи.

“Ми ж розуміємо, що туризм буде розвиватись значно ефективніше, якщо ми матимемо якийсь документ, так як у нас поки що немає стратегії, то програма може бути нашим відображенням серйозного налаштування щодо розвитку туризму у Брацлавській ОТГ. Ми можемо показувати і донорам і бізнесу, що уже зробили і як плануємо далі рухатись у цьому напрямку”, – зазначила вона. 

Секретар селищної ради Тетяна Непийвода зазначила, що селищна рада і громада загалом усвідомлюють все багатство Брацлавської ОТГ. Неодноразово обговорювали різні види туризму і їхню перспективу в громаді.

“Ми все добре розуміємо, що зараз активно розвивається зелений туризм, у нас часто проводяться різні спортивні змагання, сплави, постійний потік хасидів, але все це потрібно привести до ладу, зрозуміти, як відштовхнутись від мертвої точки, щоб туризм став в «епіцентрі громади». Є пропозиція, щоб першим кроком була інвентаризація усього, що маємо, адже коли будемо розуміти конкретно, чим багаті, можливо, тоді буде легше розпочати рух вперед”.

Під час обговорення найбільш акцентували увагу на важливості програми з розвитку туризму. Начальник відділу проектної діяльності та транскордонного співробітництва Антон Кухлєв підкреслив, що програма з розвитку туризму, може дати поштовх для розвитку Брацлавщини.

“Ми зібрались не заради розмови. Ми маємо змогу згуртувати громаду навколо цікавих ідей. Як мінімум в рамках програми ми можемо розробити хоча б один маршрут, поставити вказівники. Також можна надрукувати якісний буклет, розповсюдити по вінницькому регіону, де б люди бачили, що ми маємо і що пропонуємо”.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Олена Данілова наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації, адже під час обговорення сформувалась робоча група по розробці програми з розвитку туризму.

“За результатами сьогоднішнього обговорення, сподіваюся, вдасться створити таку програму, яка дозволить використати туристичний потенціал Брацлавщини на користь громади”, – наголосила громадська активістка.

За підсумками заходу учасники домовилися про наступну зустріч, де розпочнуть написання програми з розвитку туризму у Брацлавській ОТГ.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Брацлавській ОТГ напишуть програму з розвитку туризму – результат публічної консультації