
Рада Білопільської міської громади планує заохочувати мешканців багатоквартирних будинків до об’єднання через програму розвитку ОСББ, а також впровадить опалювання за допомогою енергоефективного біопалива. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 3 травня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники місцевої влади, ОСББ, працівники комунальних підприємств та небайдужі мешканці обговорили можливості вирішення проблеми із врегулюванням тарифів для району “Сільгосптехніка”. Також обговорили проблему низької активності мешканців у створенні нових об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Проте найбільше уваги приділили питанню врегулювання тарифу на опалення для району “Сільгосптехніка”.
За словами заступника голови Олександра Вакуленка, рада у майбутньому готова посприяти встановленню індивідуальних котлів у квартирах мешканців ОСББ:
“Як варіант, що допоможе мешканцям стати енергоавтономними, є встановлення індивідуальних котлів у кожній квартирі. Спочатку це потребуватиме значних затрат, проте потім себе окупить і кожен мешканець буде самостійно розпоряджатися своїм теплом”, – зазначив він.
Проте присутній енергоаудитор Андрій Логин зазначив, що перехід будинку на індивідуальне опалення несе значно більше додаткового навантаження:
“Під час заміни системи опалення і підігріву води із централізованого на індивідуальне необхідно також замінити всі мережі, які обслуговують будинки, що означатиме значне фінансове навантаження на мешканців”.

Проте найцікавішою частиною публічної консультації була позиція міського голови Юрія Зарка, який бува проти впровадження індивідуального опалення:
“Я категорично проти переходу на індивідуальне опалення. Це небезпечно і призводить до катострафічних наслідків. Ми вже маємо деякі ідеї щодо переводу громади на біопаливо, що значно знизить тарифи для мешканців, а також помітно скоротить шкоду для довкілля”.
Однак, про цей проект нічого не знає ані заступник голови, ані директор КП “Теплосервіс Білопілля”. А його заступник взагалі пропонує втілювати кардинально протилежну альтернативу.
Присутня на заході координатор ПРООН у Сумській області Тамара Харченко наголосила на тому, що необхідно створювати програми підтримки для ОСББ, щоб заохочувати мешканців до формування об’єднань. Присутні представники ради погодились, проте зазначили, що на сьогоднішній момент неможливо виділити кошти на цю програму, адже бюджетний рік вже розписаний.
Представниця ГО “Центр UA” у Сумській області Марина Носаченко відзначила: “Ми сподіваємось, що після сьогоднішнього заходу мешканці багатоквартирних будинків будуть більше комунікувати із представниками влади, щоб разом і безконфліктно вирішувати нагальні питання”.
За підсумками заходу учасники домовилися продовжити роботу над удосконаленням системи утримання багатоквартирних будинків, працювати над програмою підтримки для ОСББ та очікувати на позитивні зміни в системі опалювання.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати