
Створити молодіжну раду, залучити молодь до розробки стратегії молодіжної політики в ОТГ та навчатись підприємництву. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 23 квітня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники місцевої влади, активісти та молодь обговорили варіанти вирішення проблеми відсутності можливостей для самореалізації молоді в громаді. Особливу увагу під час обговорення приділили питанню активізації молоді у віддалених від центру ОТГ громадах.
Наразі вже функціонує ініціативна група, що займається створенням молодіжної ради при селищній раді Білокуракинської ОТГ, зокрема про це заявила активістка Альона Світлична:
“Ми вже розробили положення про молодіжну раду, яке має бути затверджене на наступній сесії селищної ради. На нашу думку, молодіжна рада дозволить молодим мешканцям громади впливати на рішення, що стосуються молодіжної політики в ОТГ”.

В свою чергу голова Білокуракинської ОТГ Сергій Сірик зазначає про підтримку молоді у створені молодіжної ради та не хоче впливати на цей орган.
“Я зі свого боку повністю підтримую молодь у прагненні бути залученими до прийняття рішень. Важливо, аби молодіжна рада була конструктивним та самостійним органом. Також я впевнений, що депутати підтримають цю ініціативу та затвердять необхідні положення”.
Заступниця директора з виховної роботи БЗОШ № 2 Альона Голованьова підкреслила необхідність проведення освітніх тренінгів та семінарів для молоді та громадських активістів.
“Нам необхідно більше тренінгів та семінарів для того, щоб знати більше про молодіжну політику, бо наразі нам не вистачає знань з цього питання. Окрім цієї теми, важливими є тренінги, що будуть роз’яснювати правила подання грантових заявок на розвиток власного бізнесу, бо наразі в нас не вистачає робочих місць”.
За словами директора Білокуракинської ДЮСШ Віталія Курочки, необхідно провести роботу з активізації молоді. Наразі більшість молодих людей є дуже пасивними та мало хто з них планує надалі залишатись в громаді.
“Перш за все, нам потрібно залучити до молодіжної ради та до інших активностей якомога більше молоді, аби вона була представлена зі всієї території ОТГ. На мою думку, це найважливіша та найскладніша робота, бо треба переконати молодь, що є можливість реалізувати себе в громаді”.
Молодь слід активізувати позитивними прикладами змін в громаді. Зокрема, так думає спеціаліст з питань молоді та спорту Артем Кривуля:
“Для активізації молоді нам необхідно показати, що молодіжна рада буде працювати, а сама молодь матиме з цього користь. Важливо також залучити молодь до розробки стратегії молодіжної політики, аби вони могли зрозуміти, що саме за їхньої участі будуть приймати ті рішення, які їх стосуються”.

На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Леонід Сітченко наголосив, що робота над молодіжною проблемою має продовжуватись і після консультації.
“Сподіваюсь що, після публічної консультації молодь разом з активістами та владою буде продовжувати розробляти та реалізовувати стратегії молодіжної політики в громаді, що згодом призведе до збільшення частки активної молоді в громаді”.
За підсумками заходу учасники домовились створити ініціативну групу, яка почне розробляти стратегію молодіжної політики в громаді, а також оранізують ознайомчий візит до Чмирівської ОТГ, яка вже отримала позитивний досвід реалізації молодіжної політики та створила молодіжну раду.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати