
Активісти Барської ОТГ реалізують ряд адвокаційних заходів на підтримку проекту Кластер “Яблуневий шлях” та розпочнуть більш детальний моніторинг дій депутатів. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 21 серпня 2019 року провела ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники місцевої влади, підприємці, громадські діячі та небайдужі мешканці обговорили можливості вирішення проблеми з позбавленням громади інвестицій через затримку у реалізації проекту Кластер “Яблуневий шлях”. Ця затримка може призвести до втрати унікальної можливості мати на території ОТГ розсадник ексклюзивних сортів яблук та “кластерний офіс” – центр напрацювання нових ідей для розвитку, зустрічей активних громадян, відвідин туристів, підтримки підприємців. Найбільше уваги приділили питанню донесення переваг проекту депутатам, які проти його реалізації.
За словами голови Барської ОТГ Артура Цицюрського, рада вже проголосувала за ряд рішень, необхідних для реалізації проекту, але, на жаль, депутати або не ухвалюють ще кількох рішень, необхідних для початку роботи, або взагалі переносять сесію міської ради.
“Ми неодноразово пояснювали переваги проекту для нашої громади: ми маємо унікальний шанс розвивати територію, туризм, підприємництво, створювати додану вартість. Для мене нелогічно ось так брати і перекреслювати все зроблене, шкодити репутації Барської ОТГ, заважати молоді реалізовувати свій потенціал, залишити громаду без проєкту “Яблуневий шлях”, – заявив голова громади.

Місцевий підприємець Тарас Щерба підкреслив, що проект Кластер “Яблуневий шлях”, зокрема створення сучасного кластерного офісу, є необхідним для Барської ОТГ. У громаді є багато активних мешканців та мешканок, готових в рамках реалізації різних проектів запрошувати цікавих спікерів, забезпечувати якісне дозвілля. Тому створення кластерного офісу могло б стати додатковою можливістю як для них, так і для розвитку підприємництва.
“Ми розуміємо, що навіть, якщо по проекту брати лише кластерний офіс, то це вже інвестиції. Туди може звернутися підприємець, який бажає розвивати свій яблуневий бізнес. Адже тут йому порадять, з чого краще його почати: що вже є у громаді, чого ще не вистачає у кластерній системі, це буде величезна консультаційна підтримка та допомога Проект буде корисним не тільки для Барської ОТГ, а й для підприємців та фермерів регіону й України та інвесторів України й закордону”, – зауважив підприємець.
Окремо обговорили питання мотивації депутатів, що блокують впровадження проекту. Депутат обласної ради Сергій Стадник підкреслив, що однією з вагомих причин є позиція частини депутатів ради Барської ОТГ:
“Ми можемо спостерігати за такою собі “політикою місцевого рівня”. Проблема в тому, що у міського голови немає більшості. Адже, повірте, депутати чудово розуміють усі переваги кластеру. А ціль одна: показати, що мер, який взявся за проект, неспроможний його реалізувати. І питання в тому, що нам з цим робити”.
Окремо обговорили, як переконати депутатів, що проект Кластер “Яблуневий шлях” потрібен громаді. Вікторія Микитюк, відповідальна за реалізацію проекту у Барській ОТГ, наголосила, що варто продумати декілька альтернатив для комунікації з депутатами.
“Я готую презентацію для виступу на сесії з відповідями на питання, які постійно піднімаються під час обговорення проекту. Чому реалізація саме у Барській громаді, які переваги, які наслідки після відмови від проекту, хто реалізовуватиме проект, що буде з об’єктами після завершення проекту тощо”, – зазначила активістка.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Олена Данілова наголосила, що робота над вирішенням проблеми продовжуватиметься і після консультації, особливо коли є сильна громада, яка готова відстоювати свої інтереси:
“За результатами сьогоднішнього обговорення, напрацювань та відповідних дій сподіваюся, що депутати зроблять виважене рішення в інтересах Барської ОТГ”.
За підсумками консультації учасники домовилися про ряд адвокаційних заходів для просування проекту “Яблуневий шлях” та необхідність в подальшому ретельніше стежити за діями депутатів, аналізувати прийняті рішення й доносити інформацію до мешканців громади.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати