У Байковецькій ОТГ проведуть оцінку потреб населення в соціальних послугах – результат публічної консультації

03 Вересня 2019
У Байковецькій ОТГ проведуть оцінку потреб населення в соціальних послугах  – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > У Байковецькій ОТГ проведуть оцінку потреб населення в соціальних послугах – результат публічної консультації

Рада Байковецької ОТГ ініціює проведення оцінки потреб населення в соціальних послугах з медіації, психологічної допомоги, боротьби з насильством в сім’ях, впровадження корекційних програм. Про це домовилися на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники ради ОТГ, депутатського корпусу та територіального центру соціального обслуговування обговорили, як запровадити інноваційні форми роботи із  забезпечення соціальних послуг на основі індивідуального та комплексного підходів до клієнта, розширити аудиторію отримувачів соціальних послуг, впровадити платні послуги, співпрацювати з громадськими організаціями, а також підвищити кваліфікацію працівників територіального центру. 

В громаді проживає багато людей, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, для них в громаді функціонує Територіальний центр соціального обслуговування, в якому є два відділення: одне працює з особами похилого віку та людьми з інвалідністю, друге – з сім’ями та молоддю, в штаті є 18 працівників, з них 5 фахівців з соціальної роботи та  8 соціальних робітників. 

Учасники консультації переконані, що для якісного надання соціальних послуг необхідно визначити реальні потреби мешканців громади. 

“Оцінка потреб населення і широке соціологічне дослідження допоможе комплексно бачити ситуацію в соціальній сфері громади, планувати діяльність, а не точково “гасити пожежі”, – переконана Оксана Яріш, директорка Територіального центру соціального обслуговування.

Зараз на обліку стоять 1056 мешканців громади, проте представники центру соцобслуговування переконані, що потенційних отримувачів соціальних послуг в Байковецькій ОТГ більше. Це стосується послуг з медіації, психологічної допомоги, боротьби з насильством в сім’ях, впровадження корекційних програм. Також присутні працівники ценртру соцоблуговування та представники ГО “Файна громада” погодились, що важливо забезпечити достатнє інформування громадян про соціальні послуги, які надаються в громаді та підвищити довіру до соціальних працівників. 

На консультації також обговорили доцільність впровадження платних соціальних послуг, адже в громаді живе багато людей похилого віку, які не мають права на безкоштовні послуги, до прикладу, через те, що мають дітей за кордоном. Директорка центру соціального обслуговування переконана, що попит на платні послуги є. Для впровадження даного механізму необхідно розробити положення та калькуляцію. 

Також піднімали питання важливості переходу з адресної одноразової фінансової допомоги на комплексну роботу з вразливими категоріями населенням, зміну поведінки, мислення та відношення отримувачів послуг. 

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Юлія Ковальчук наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“Після сьогоднішнього обговорення, сподіваюся, будуть визначені реальні потреби мешканців, а також підвищиться якість надання соціальних послуг”, – наголосила активістка.

За підсумками заходу учасники домовилися провести оцінку потреб мешканців, провести навчання для працівників центру соцобслуговування та впровадити платні соціальні послуги. 

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

У Байковецькій ОТГ проведуть оцінку потреб населення в соціальних послугах  – результат публічної консультації