
Влада Тур’яреметівської ОТГ у співпраці з жителями громади та представниками бізнесу ініціює ряд заходів для старту розробки плану розвитку та підтримки туристичної галузі в громаді. Про це домовилися на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 21 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
Майбутня Тур’яреметівська громада має неабиякий потенціал для того, щоб стати головною туристичною принадою Перечинського району та однією з туристичних родзинок Закарпаття. Тому громадська організація “Центр UA” разом із представниками локальних органів місцевого самоврядування, жителями громади та представниками туристичного бізнесу обговорили, як розробити інструменти, за допомогою яких туристична галузь громади почне стрімко розвиватися.
За словами голови сільської ради села Тур’я Ремета Михайла Бігана, туризм є тим механізмом, що запускає всі інвестиційні та розвиткові процеси в громадах:
“Це – феноменальна сфера, яка поєднує понад 50 суміжних галузей економіки. Вона залучає всіх: від малого бізнесу в сфері торгівлі та промисловців до тих, хто вивозить сміття. Це кластер, який є індикатором розвитку місцевої громади, починаючи від доріг і закінчуючи медичним обслуговуванням”.
Протягом зустрічі учасники висловили своє бачення необхідних кроків для досягнення амбітної цілі для громади – стати туристичним епіцентром громади:
“Потенціал громади розкритий не до кінця. Адже є села, що мають більшу популярність, як то Лумшори, де одним напрямом є сірководневі чани, іншим – водоспади. Частіше туристи відвідують локації на пару годин і не залишаються наприклад на ночівлю. Але Лумшори точно є магнітом. Тому, при розробці туристичних продуктів на це слід зважати та використовувати потоки візитерів”, – каже туризмознавець Олександр Коваль.
Під час консультації запропонували декілька елементів для розвитку туризму в громаді, зокрема створення унікальних інформаційних пунктів/фотозон, щоб у такий спосіб ще й привернути увагу кіноіндустрії до неймовірних природніх перлин громади, виробництво екологічних продуктів, проведення спортивних та культурних заходів:
“На сьогодні на території громади розвивається бренд Турянський Часник, який може слугувати прикладом для багатьох локальних виробників, також неабиякий інтерес викликає резорт “Воєводино”, та, на жаль, цього замало для повноцінного використання всього потенціалу громади”, – каже мешканка села Тур’я Ремета Елеміра Самко.
Варто не забувати і про гастрономічні родзинки Тур’я Ремети. Адже мешканці сусідніх сіл називають місцевих жителів “жаблярами”. І дійсно, якщо заглянути у меню одного з сільських кафе, то тут можна побачити у меню дві традиційні для цього села страви… “жаб’ячі лапки” та “черепаховий суп”.
Тому учасники запропонували створити гастрономічний фестиваль, який би проходив на території громади та мав декілька локацій, на яких могли б бути представлені не тільки кухня Турянської долини, але й Ужанської, гастрономічна культура лемків та сучасні закарпатскі страви.
За підсумками заходу учасники висловили бажання створити план дій щодо розвитку туристичної галузі, яка потенційно може стати пріоритетом номер один для громади. Такий план розроблять разом із Стратегією розвитку громади, до розробки якої громада має приступити одразу після отримання висновку Закарпатської обласної дердавної адміністрації щодо спроможності та меж громади.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати