Туристичні польоти над Калушем можуть стати цікавою принадою для туриста – результат публічної консультації

26 Листопада 2019
Туристичні польоти над Калушем можуть стати цікавою принадою для туриста – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > Туристичні польоти над Калушем можуть стати цікавою принадою для туриста – результат публічної консультації

Влада міста Калуш має сприяти розвитку туристичної галузі у районі, зокрема через створення якісної промо-кампанії для міста та запуску конференц-сервісу. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 21 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники громадських організацій, влади, мешканці та експерти в галузі туризму обговорили, як привабити туристів у м. Калуш. На думку мешканців міста, влада має проявити значно більший інтерес до туристичної ситуації, адже це може стати джерелом збільшення бюджету. 

Як вважають учасники консультації, в першу чергу в міській раді має бути програма розвитку туризму, яка стане дорожньою картою розвитку туристичної галузі. Якщо вона є, але не актуальна, то варто її змінити чи поправити.

“Така програма існує, тому не потрібно створювати ще одну. Інше питання, наскільки ця програма актуальна та на якому етапі виконання вона”, – зазначив Василь Ільницький, заступник начальника управління, начальник відділу праці, пенсійного забезпечення та соціальних інспекторів управління Соціального захисту населення Калуської міської ради.

Крім виконання програми, потрібно також інвестувати у розвиток інформаційних кампаній, збільшувати послуги для туристів у місті. За словами мешканців міста, інфраструктура міста достатньо розвинена, немає жодної проблеми з добиранням до міст, які поруч з Калушем, для цього достатньо автобусів та в області нормальний стан доріг.

Аби рекламувати туристичні можливості регіону, слід публікувати більше якісної інформації  у медіа та соціальних мережах. Тому було б доцільно зняти кілька промоційних відео про туристичні можливості регіону для поширення у медіа та соціальних мережах.

“Було б добре мати різні промоційні відео нашого міста з місцями, які цікаво відвідати, а це старі заводи, шахти, кар’єри”, – зазначив голова ратницької організації “Гарт” Олег Мазур.

Учасники консультації також говорили, що в місті є готелі з добрими умовами та ресторани з цікавою пропозицією для відвідувачів. Ймовірно, це буде цікаво і для туристів, але власники бізнесу мало розвивають свою справу, щоб привабити більше людей чи започаткувати напрям конференц-послуг.

Також як вважає мешканець Калуша Володимир Климентій, треба також звернути і на інші туристичні можливості міста. Наприклад, у Калуші є летовище, на якому можна проводити різного виду екскурсії:

“Я б рекомендував відновити Калуське летовище та організовувати короткі льотні екскурсії над містом. Ці екскурсії будуть дуже цікавими, бо не так вже й багато міст на Західній Україні, де можна побачити різноманітні кар’єри, величезні закинуті заводи чи шахти. Також в оклицях міста є багато історичних місць на які буде цікаво споглядати з висоти. Думаю, авіаекскурсії були б дуже популярним для цілої області і не тільки”.

“Впевнений, що з таким історичним минулим, з такою кількістю відомих постатей, які має місто Калуш, туристи скоро будуть в чергу ставати, щоб відвідати його. Утім, для цього потрібно докласти ще багато зусиль, як зі сторони влади, так і зі сторони бізнесу”, – зазначив регіональний координатор ГО “Центр UA” у Львівській області Андрій Фендик.

Учасники консультації домовилися, що варто більше говорити та показувати туристичні історичні пам’ятки та цікаві місця Калуша та околиць, щоб збільшити кількість туристів. Для початку, як вважають, учасники консультації, слід зняти промо-ролики про  промисловий туризм, дешевий та якісний конференц-сервіс у місті.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Туристичні польоти над Калушем можуть стати цікавою принадою для туриста – результат публічної консультації