Що робити з твердими побутовими відходами в Байковецькій ОТГ?

10 Грудня 2019
Що робити з твердими побутовими відходами в Байковецькій ОТГ?
Головна > Публічні консультації в громадах > Що робити з твердими побутовими відходами в Байковецькій ОТГ?

11 грудня о 15:00 у залі засідань Гаї-Шевченківської сільської ради (Тернопільська обл., с. Гаї-Шевченківські, вул. Тернопільська, 10) відбудеться публічна консультація із заінтересованими сторонами щодо нераціонального поводження зі сміттям та відсутності системи роздільного збору твердих побутових відходів, що шкодить місцевій екосистемі, здоров’ю мешканців і знижує туристичну та екологічну привабливість Байковецької ОТГ.

У громаді відсутня налагоджена система вивозу сміття, немає достатньої кількості сміттєвих баків. Окрім того, мешканці мають низький рівень екологічної свідомості, також вони мало проінформовані про саме сортування сміття. Це призводить до поширення стихійних сміттєзвалищ і, як наслідок, до отруєння підземних вод та ґрунту, зниження ринкової вартості землі в ОТГ та робить громаду непривабливою для інвесторів.

Громадська організація “Центр UA” разом з мешканцями Байковецької ОТГ, представниками ГО, посадовцями та депутатами обговорять, як організувати систему централізованого збору, вивезення та переробки сміття з усіх населених пунктів громади, запровадити роздільний збір сміття та налагодити співпрацю з підприємцями, що займаються переробкою відсортованого сміття, а також забезпечити контроль і покарання за порушення правил утилізації сміття.

Питання до обговорення:

1. Як ресурсно забезпечити сортування сміття та продаж вторсировини?

2. У який спосіб заохотити мешканців сортувати ТПВ?

3. Як боротися зі стихійними сміттєзвалищами?

Учасники консультації:

  • Анатолій Кулик, голова Байковецької ОТГ

  • Богдан Брич, сільський голова Гаї-Шевченківські

  • Юлія Ковальчук, представниця ГО “Центр UA” у Тернопільській області.

За додатковою інформацією звертайтесь до Юлії Ковальчук  за телефоном 0678337321 або на пошту [email protected]

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Що робити з твердими побутовими відходами в Байковецькій ОТГ?