Що потрібно, аби люди почали сортувати сміття у Білозірській ОТГ?

09 Грудня 2019
Що потрібно, аби люди почали сортувати сміття у Білозірській ОТГ?
Головна > Публічні консультації в громадах > Що потрібно, аби люди почали сортувати сміття у Білозірській ОТГ?

10 грудня об 11.00 в приміщенні сільської ради (Черкаська обл., село Білозір’я, вул.Незалежності, 168) відбудеться публічна консультація із заінтересованими сторонами, на якій обговорять проблему низької обізнаності жителів із законом про сортування сміття.

У Білозірській ОТГ комунальна служба збирає побутові відходи та вивозить на полігон для утилізації без попереднього сортування. При цьому несортовані відходи займають більше об’єму, потребують додаткових коштів для сортування та утилізації. Як результат, сміття накопичується на полігоні, страждає довкілля, збільшуються ризики адміністративного покарання фізичних і юридичних осіб за порушення закону.

Представники громадської організації “Центр UA” спільно з місцевою владою, представниками бізнесу, громадських організації, мешканцями села та журналістами обговорять можливі варіанти вирішення проблеми – сортування безпосередньо самими жителями громади, проміжне сортування комунальними службами або ж запровадження додаткової оплати за збір несортованого сміття.

Питання до обговорення:

1. Як  спонукати мешканців громади до виконання закону щодо сортування сміття?

2. На якому етапі краще проводити сортування відходів?

3. Який механізм переробки окремих видів відходів чи їх утилізації в даний момент і на перспективу?

 Учасники обговорення:

  • Володимир Міцук, сільський голова с.Білозір’я;

  • Валентина Коваленко, депутат Черкаської обласної ради;

  • Сергій Пасічник, представник ГО “Центр UA” в Черкаській області.

За додатковою інформацією звертайтесь до Сергія Пасічника за телефоном (066) 2172455 або на пошту [email protected] .

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Що потрібно, аби люди почали сортувати сміття у Білозірській ОТГ?