Щербанівська ОТГ на Полтавщині створить молодіжну раду – результати публічної консультації

02 Серпня 2019
Щербанівська ОТГ на Полтавщині створить молодіжну раду – результати публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > Щербанівська ОТГ на Полтавщині створить молодіжну раду – результати публічної консультації

Рада Щербанівської ОТГ залучатиме молодих людей до створення плану освітніх, спортивних, культурних заходів та підтримуватиме їхні ініціативи, а також створить молодіжну раду. Молодь, у свою чергу, заявляє про готовність долучитися до роботи цього органу. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 31 липня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, навчальних закладів та молодь обговорили, як можна мотивувати молодь залишатися у громаді та залучити її до прийняття рішень. На думку учасників заходу, раді ОТГ та активній молоді потрібно налагодити комунікацію та навчитися співпрацювати. Серед запропонованих форматів співпраці – робота молодіжної ради.

В.о. начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Олена Каменцева говорить, що вони з колегами вже думали над такою ідеєю. Водночас, присутні на зустрічі учні Розсошенської гімназії підтримали цю ідею.

“Я думаю, що такий орган потрібно створити, ми особисто можемо долучитися до його роботи”, – каже гімназистка Вікторія Іванченко.

Щербанівська ОТГ на Полтавщині створить молодіжну раду - результати публічної консультації

Також ідею створення молодіжної ради доповнила начальниця відділу освіти Щербанівської сільської ради Інна Важеніна. Вона запропонувала об’єднати членів майбутньої молодіжної ради за інтересами і створити профільні комітети.

Водночас на думку в.о. начальника відділу інформації та комунікації Анни Клименко, перед початком роботи молодіжної ради слід провести інформаційну кампанію: 

“Це для нашої громади новий формат. Перш ніж створювати молодіжну раду, потрібно провести інформаційну роботу, ознайомчі лекції, зробити презентацію у всіх селах. Повзаємодіяти з молоддю, запропонувати їм написати, якою б вони хотіли бачити свою громаду. І таким чином почати їх залучати до роботи”.

На думку активної молоді, влада також повинна більш активно підтримувати ідеї місцевих жителів, брати до обговорення всі ідеї. У відповідь на таку пропозицію заступниця сільського голови Світлана Мельник запросила присутніх долучатися до формування програми заходів у громаді, яку формує сільська рада. 

І додала, що варто шукати й інші джерела фінансування, окрім бюджету ОТГ. Зокрема – обласний Бюджет участі та грантові програми. Що стосується участі в конкурсі проектів Бюджету участі, сільська рада, за словами Світлани Мельник, готова координувати проекти та надавати консультаційну підтримку. 

Щербанівська ОТГ на Полтавщині створить молодіжну раду - результати публічної консультації

“Відзначу, що є активна діяльність як з боку громадськості, так і з боку місцевої влади. Але є взаємна проблема в комунікації. Люди не знають про те, що робить сільська рада, і навпаки, як наслідок немає взаємоспівпраці. Завдяки публічним консультаціям, думаю, нам вдасться почути усі зацікавлені сторони задля вирішення конкретних проблем”, – підкреслила представниця ГО “Центр UA” Альона Гончаренко. 

За результатами публічної консультації, учасники дійшли згоди в тому, що всі вони готові працювати у зазначеному напрямку. Однак, ще потрібно навчитися ефективно співпрацювати. Для цього представники місцевої влади планують запрошувати до громади експертів, які проведуть тренінги з комунікації, фандрейзингу та стратегічного планування.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Щербанівська ОТГ на Полтавщині створить молодіжну раду - результати публічної консультації