
У Клесівській громаді найближчим часом планують створити соціальний маршрут частотою двічі на тиждень для мешканців сіл Карпилівка, Карасин та Рудня-Карпилівська й розпочати перемовини з перевізниками щодо запуску внутрішнього громадського маршруту для мешканців Клесова. У такий спосіб в громаді хочуть налагодити транспортне сполучення. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 16 жовтня 2019 організувала ГО “Центр UA”.
Мешканцям громади не вистачає автобусних рейсів, що сполучають ОТГ з районним центром та центром громади смт. Клесів. Особливо страждають мешканці сіл Карпилівка, Карасин та Рудня-Карпилівська, адже за довідками та послугами потрібно їхати в центр громади, з яким якісного сполучення немає. Місцеві жителі стверджують, що влада їх не чує, коли йдеться про транспортне сполучення між селами та центром громади.
Для вирішення проблеми у Клесівській громаді запропонували ініціювати створення соціального маршруту двічі на тиждень (віторок та субота) для мешканців сіл Карпилівка, Карасин та Рудня-Карпилівська, щоб поєднати їх з центром громади. Своє бачення озвучив Валерій Федотов, підприємець громади:
“Варто спробувати поговорити з підприємцями-перевізниками про такий соціальний маршрут, поки тестово хоча б на три-чотири місяці, але зробити підвіз з сіл в Клесів. Тут би і торгівля пожвавилася, і на базар встигнули б, і довідки взяти чи субсидію оформити в Клесові, чи до родичів в гості заїхати”.
Також на його думку варто взяти на роботу когось з місцевих водіїв, може з Карасина чи Карпилівки, це буде нове робоче місце в селі, і податки в громаду. Проте вартість проїзду варто також обговорити з мешканцями та перевізниками, бо якість дорожнього покриття може стати перешкодою.
Голова ОТГ Василь Гриник підтримав пропозицію запустити такий соціальний маршрут і пообіцяв підняти питання перед депутатами для широкого обговорення та почати перемовини з перевізниками.
Ще частина присутніх під час обговорення озвучила пропозицію, аби одночасно вести перемовини з перевізниками щодо запуску внутрішнього громадського маршруту для мешканців Клесова, щоб налагодити транспортне сполучення в селищі.
“Не погана ідея, щоб можна було і по Клесову доїхати маршруткою, вранці встигнути завезти дітей в садочок чи школу, ще і на роботу під’їхати, в лікарню пенсіонерам. Бо не всі мають свій автомобіль, а відстані між мікрорайонами та центром не маленькі,” – зазначив Олександр Захарчук.

Інші учасники висловлювалися скептично до озвучених ідей, проте погодилися, що варто піднімати цю тему на обговорення тільки після ремонту дороги на Карасин і Карпилівку.
За словами голови Клесівської ОТГ Василя Гриника, рада готова продовжувати вести переговори з перевізниками, проте компенсувати їм збитки в повному обсязі не можуть.
“Перевізники нам вже не раз зазначали про нерентабельність маршрутів, треба рахувати, скільки мешканців буде щодня їздити в ці села з Клесова і назад. Доплачувати перевізникам за пільговиків нічимі. Коштів на монетизацію держава не дає, і постійно перекладає то на плечі місцевих рад та громад,” – підсумував він.
Під час обговорення перед консультацією місцеві жителі стверджували, що влада їх не чує в забезпеченні транспортним сполученням між селами та центром громади. Представники ж влади, навпаки, кажуть, що саме проблема у відмові перевізників працювати на цих маршрутах через стан дорожнього покриття на ділянці Карасин- Карпилівка-Клесів. А мешканці ОТГ не активні, не відстоюють своє бачення на рівні області, адже ця ділянка дороги не підпорядковується громаді.
“Громада зацікавлена в співпраці всіх сторін для створення якісного дорожнього покриття до сіл, наразі триває тендер на ремонт частини дороги. Це було б чудово, аби проблему з цими 10 км дороги підтримали на всіх рівнях в області та відремонтували” – прокоментував Василь Гриник.
Присутніх цікавив стан реалізації ремонту проблемної ділянки дороги між селами, адже ще з 2017го року ця проблема тривожить мешканців прилеглих сіл. Згідно з даними в системі державних закупівель, станом на вересень-жовтень 2019-го відбувалися торги для поточного середнього ремонту відрізку автомобільної дороги О181607 Карасин – /М-07/ на ділянці км 16+100 – 25+100 в 2019-му. Відповідальним за проведення закупівель був Департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації. Новина про тендер була радісно сприйнята присутніми та мешканцями села Карпилівка, їх про ці зміни регулярно інформують місцеві депутати. Проте станом на 23 жовтня в системі з”явилася позначка про відміну закупівлі, хоча попередня інформація була про визначення переможців та підписання договору після проведення торгів.
В подальшому учасники вважають за потрібне знову актуалізувати це питання ремонту і закладення в бюджет області коштів на його ремонт та продовження відстоювання інтересів мешканців громадою, депутатами та залучати всі рівні для обговорення і пошуку вирішення проблеми.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати