
У Клесівській громаді планують провести навчання для молодіжної ради та продовжать збір пропозицій щодо розвитку та дозвілля серед молоді громади. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 28 жовтня 2019 організувала ГО “ Центр UA”.
Голова громади, Василь Гриник підтримав ініціативу щодо навчання. Адже розвиток громади не можливий без активної її частини – молоді.
“Розвиток громади та молодь поняття нерозривні, адже саме молодь є нашим майбутнім, тим рушієм змін. Потрібно нам спільно вчитися, розвиватися і творити ці зміни. А навчання – це гарна ідея для налагодження співпраці та партнерства, як всередині громади, так і на рівні області, країни”.
Також озвучили питання про публікацію протоколів засідань, анонсування зборів молодіжної ради у відповідному розділі на сайті громади. Проведення навчання та напрацювання плану дій стане наступним кроком для розвитку потенціалу молоді з навчальних закладів громади. Можливо, також варто запланувати тренінг на середину листопада 2019 року та обговорити його проведення на базі Карпилівської ЗОШ, щоб максимально спростити логістику для учнів різних сіл Клесівської ОТГ.

Перед консультацією розпочали “Опитування молоді щодо розвитку та дозвілля Клесівської ОТГ” двома методами: онлайн-анкета, яку заповнювали всі бажаючі в Фейсбуці та продовжують її заповнювати (19 анкет) та паперове офлайн опитування школярів по одному з кожного 5-11 класів (130 анкет) проведене в Клесівському ліцеї.
Підсумки паперового опитування презентував прес-секретар Клесівської селищної ради Сергій Котяй. За його словами, опитали різні вікові категорії через заповнення анкети, вибірка була з паралелі один клас з 5 по 11. У такий спосіб також зібрали пропозиції до бюджету Клесівської ОТГ на 2020 рік.
“Це опитування школярів та молоді для нас вперше. Ми обирали навмання класи і просили коротко відповісти на три питання: вік, стать та чим би хотіли займатися у вільний від навчання час. Описані там ідеї будемо намагатися врахувати при формуванні бюджету громади, щоб у нас почали діяти, наприклад, якісь додаткові цікаві гуртки, секції. Ще остаточно не підбили підсумки щодо голосування”.

Проте найбільше анкет отримали на такі теми: 1) творчість (малювання, танці, гончарство та ін.); 2) спорт (футбол, туризм, плавання, альпінізм та ін.); 3) активний відпочинок (велоспорт, скейти, ролики, ковзани, мотузковий парк); 4) робототехніка, програмування, інженерія; 5) розважальні та розвиткові напрямки (квести, подорожі, більярд, читання, археологічні розкопки та ін.); 6) вивчення іноземних мов, культури, перегляд фільмів та.ін.
Цей опитувальник додатково у вигляді онлайн-анкети на сайті та Фейсбук групах, а паперову можна буде заповнити на першому поверсі ради для всіх бажаючих.
Створення Молодіжного HUBу з якісним Інтернетом, відкритим простором, настільними іграми тощо за ініціативи молоді підтримують і в Клесові. Проте стоїть питання реконструкції приміщення будинку культури в смт. Клесів, через що громада поки не бачить можливості реалізувати його в центральній садибі.
“Ми розробляємо і погоджуємо проект реконструкції нашого будинку культури, де ми зараз. Проходимо вже в чергове коригування відповідно до нових норм та ДБНів. Вартість реконструкції становить більше 3,5 млн. грн. Можливо, навіть наші відділи освіти та культури, молоді перенесемо все в одне примішення з опалюванням всіх кімнат”, – зауважив Василь Гриник, Клесівський селищний голова.
В ході обговорення школярки з села Клесів озвучили ідею перетворення сільського клубу в творчий простір і створення на його базі сучасного креативного простору, Молодіжного HUBу, як місця проведення дозвілля сільської молоді.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати